Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Zdrowie

Ziołolecznictwo i jego skuteczność.

Skuteczność leczenia ziołami w ostatnim czasie okazuje się coraz bardziej wysoka, a to przede wszystkim za sprawą coraz częściej przeprowadzanych w tym zakresie badań klinicznych. Okazuje się, iż w przypadku leczenia ziołami mamy do czynienia z o wiele bezpieczniejszym podejściem, bowiem tutaj nie będziemy niepotrzebnie faszerować organizmu ludzkiego wieloma środkami chemicznymi, które są składnikami leków farmakologicznych, a które są po prostu niezbędne do prawidłowego działania leku. Niestety składniki te bardzo często wywołują skutki uboczne, które mogą się okazać w przyszłości niezbyt dobre dla prawidłowego rozwoju człowieka. Dlatego też, w większości przypadków codziennych schorzeń i dolegliwości, jak również w przypadku poważniejszych chorób, możliwe jest osiągnięcie skutecznego leczenia przy pomocy ziół, wobec czego warto tę możliwość wykorzystać. Zobaczmy zatem, w jaki sposób można będzie skorzystać z ludowej wiedzy w temacie ziół i na co dzień korzystać z pożytecznych leków ziołowych.

Wiedza na temat ziół.

Warto tutaj sobie powiedzieć, iż wiedza na temat ziołolecznictwa przekazywana była zazwyczaj z pokolenia na pokolenia, zaś dopiero w średniowieczu, wraz z rozwojem piśmiennictwa, zaczęto ją spisywać. Z reguły spisywali ją zakonnicy, przez to też, to w ich zakonnych archiwach będziemy mogli znaleźć najwięcej starych przepisów w kwestii receptur ziołowych i opisów działania poszczególnych ziół. Obecnie zresztą, też to właśnie zakonnicy posiadają najbogatszą wiedzę w zakresie ziołolecznictwa, wobec czego z ich doświadczenia warto tutaj korzystać, aby skutecznie leczyć wiele schorzeń i dolegliwości. Generalnie rzecz ujmując, można też zauważyć, iż to właśnie zakonnicy prowadzą wszelkiego rodzaju zakłady zielarskie, uprawiają zioła oraz przygotowują mieszanki ziołowe oraz leki na bazie ziół, prowadzą także terapie ziołowe, oraz świadczą inne usługi medyczne takie jak zabiegi akupunktury i tym podobne. Można więc powiedzieć, iż to właśnie zakonnicy dysponują w kwestii ziołolecznictwa i alternatywnych metod leczenia najbogatszą wiedzą, właśnie przez wzgląd na fakt, iż już od czasów średniowiecza mieli możliwość spisywania wszystkich przepisów oraz poznanych metod leczenia, z którymi zetknęli się w różnych kulturach, w różnych czasach. Zaś w przypadku wiedzy przekazywanej ustnie z pokolenia na pokolenia, niestety bardzo często dochodziło do przekłamań, czy też pominięć pewnych elementów leczenia.

Skąd więc brać dobre zioła?

Dlatego też, na chwilę obecną możemy powiedzieć, iż najlepsze zioła będziemy mogli pozyskać od zakonników, którzy zajmują się zawodowo zielarstwem. Przykładowo w sklepie internetowym BONIMED.PL będziemy mogli dokonać zakupu ziół ojca Grzegorza Sroki, franciszkanina, który zielarstwem zajmował się od wielu lat, aż do roku 2006, w którym zmarł. Niemniej jednak pozostawił po sobie wiele gotowych receptur i przepisów, z których możemy skutecznie korzystać współcześnie. Wszystkie przepisy i gotowe mieszanki ziołowe, leki na bazie ziół, oraz herbatki ziołowe, możemy dostać w internetowym sklepie zielarskim bonimed.pl, do którego serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem ziołolecznictwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *