Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Zdrowie

Kamica nerkowa i inne problemy z nerkami.

Mianem kamicy nerkowej określamy cztery schorzenia układu moczowego o bardzo zbliżonych do siebie objawach, aczkolwiek o zupełnie różnych przyczynach. Każda z nich ma też różne podłoża występowania, o czym powiemy sobie w poniższych akapitach. Przyjrzymy się także kwestii prawidłowej pracy nerek, i całego układu moczowego, jak również sprawdzimy, w jaki sposób zapewnić sobie bezpieczeństwo i komfort życia, nawet w przypadku zdiagnozowania kamicy nerkowej. Zapraszamy serdecznie do lektury nie tylko tych, którzy cierpią na tę poważną chorobę, ale także wszystkich tych, którzy przejawiają żywe zainteresowanie zagadnieniami zdrowia człowieka.

Przyczyny kamicy nerkowej.

U podłoża kamicy nerkowej cysty nowej, znajduje się wada wrodzona, zaś w przypadku pozostałych odmian kamicy, ich źródłem będą przede wszystkim błędy dietetyczne.

Warto tutaj powiedzieć sobie o tym, iż nerki mają za zadanie filtrowanie krwi, oddzielając od niej substancje szkodliwe i potencjalnie niebezpieczne dla naszego organizmu, po czym wraz z moczem usuwają je z organizmu. czasami jednak niektóre osady na dnie kielicha nerkowego tworzą płytkę osadową. Najgorszy przypadek jest wtedy kiedy płytka osadowa nie rozkruszy się sama i trzeba będzie je usuwać chirurgicznie. Sprzyjają temu pewne predyspozycje dziedziczne, aczkolwiek przede wszystkim wpływ na rozwój kamieni nerkowych będzie mieć przyjmowanie niektórych leków, nadczynność przytarczyc, zła dieta, czy też przedawkowanie witaminy D3. Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż na powstawanie kamieni nerkowych w pewnym zakresie mamy wpływ my sami, i poprzez prawidłową dietę oraz świadomość zażywania niektórych lekarstw, możemy tych trudności w naszych życiu uniknąć.

Rozpoznanie choroby.

Aby rozpoznać chorobę konieczne będzie zdiagnozowanie charakterystycznych dla jej przebiegu objawów. Będzie to kolka nerkowa, krwiomocz, parcie na pęcherz. Czasami kamica nerkowa może przebiegać bez żadnych wyraźnych objawów. Co ciekawe, to mężczyźni są bardziej narażeni na kamicę, a na chwilę obecną szacuje się, iż cierpi z jej powodu czterokrotnie więcej mężczyzn niż kobiet, które na kamicę nerkową narażone są przede wszystkim w okresie ciąży.

Leczenie kamicy nerkowej.

Oczywiście leczenie powinno być prowadzone pod okiem specjalisty, Chodzi tutaj o jak najszybsze usunięcie z nerek kamieni, poprzez ich rozbicie, w toku zabiegu chirurgicznego. Do tego warto także zaopatrzyć się w odpowiednie zioła na nerki, kamicę nerkową, które pomagają ustabilizować pracę nerek po zabiegu. Ostatecznie trzeba będzie także zmienić swoje nawyki, przede wszystkim żywieniowe, które w dużej mierze będą podstawową przyczyną tworzenia się osadów w nerkach, z których w następnej kolejności mogą wytwarzać się kamienie nerkowe. Dzięki temu będziemy w stanie nie tylko zapewnić sobie likwidację dolegliwości związanych z kamicą, ale także zapewnić sobie iż kamienie nerkowe nie będą miały szans na wytwarzanie się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *