Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Zdrowie

Najpopularniejsze rodzaje soczewek

Nie wiesz jakie soczewki kontaktowe wybrać do skorygowania Twojej wady wzroku? Poznaj najpopularniejsze rodzaje soczewek kontaktowych stosowanych współcześnie i skontaktuj się z okulistą, aby dobrać je idealnie do Twoich potrzeb – poznaj rodzaje soczewek kontaktowych.

Soczewki kontaktowe – częstotliwość ich wymiany

Rodzaje soczewek rozróżnia się między innymi ze względu na częstotliwość ich wymiany. W zależności od tego, w jaki sposób będziesz z nich korzystać – na co dzień czy okazjonalnie – marka Acuvue oferuje soczewki jednodniowe lub wielokrotnego użytku, które możesz nosić przez okres dwóch tygodni.

poznaj wszystkie rodzaje soczewek kontaktowych: https://www.acuvue.pl/rodzaje-soczewek-kontaktowych

Soczewki jednodniowe to wygodne rozwiązanie dla osób, które stosują je okazjonalnie, nie chcąc jednocześnie przejmować się nadmiernie koniecznością codziennej ich pielęgnacji czy pamiętaniem o przyborach do przechowywania ich w nocy. Jednodniowe soczewki po prostu można wyrzucić po jednym dniu stosowania, a następnego – wyjąć z opakowania kolejne. Dostępne w opakowaniach po 30 sztuk, soczewki jednodniowe mogą też służyć wszystkim osobom noszącym je przez cały miesiąc, bez konieczności martwienia się o odpowiednią ich pielęgnację.

Soczewki kontaktowe dwutygodniowe, wielokrotnego użytku, są najczęściej wybierane przez chcące codziennie skorygować nimi wadę wzroku. Czyszczone i przechowywane w dedykowanym do nich płynie oraz odpowiednich opakowaniach, bezpiecznie służą przez okres dwóch tygodni wszystkim, którzy chcą odzyskać komfort życia i wyraźnie widzieć, bez konieczności zakładania okularów.

Soczewki kontaktowe – jakie wady wzroku korygują?

Rodzaje soczewek kontaktowym można wyróżnić także biorąc pod uwagę wady wzroku, które pomagają skorygować. Współczesne technologie umożliwiają bowiem używanie soczewek przy takich wadach wzroku jak:

  • krótkowzroczność – uniemożliwiająca wyraźne widzenie na dalsze odległości,
  • nadwzroczność – powodująca trudności z wyraźnym widzeniem z bliska,
  • astygmatyzm – spowodowany niewłaściwym kształtem rogówki i powodujący niewyraźne widzenie, niezależnie od odległości,
  • prezbiopia – inaczej starczowzroczność, pojawiająca się po 40. roku życia i utrudniająca ostre widzenie z bliska, zwłaszcza przy słabszym oświetleniu.

Jak dobrać odpowiednie soczewki kontaktowe?

Po zdiagnozowaniu wady wzroku, która wymaga skorygowania, specjalista – okulista lub optyk – z pewnością pomoże Ci dobrać soczewki kontaktowe z odpowiednimi wartościami oraz pasujące do Twojego trybu życia. Aby upewnić się w wyborze, wypróbuj bezpłatne soczewki Acuvue, które otrzymasz w salonie optycznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *