Żylaki, czyli workowate lub wrzecionowate poszerzenia żył powierzchniowych występują o wiele częściej u kobit niż u mężczyzn. Z reguły pojawiają się w okolicy 40 roku życia. Są wynikiem niewłaściwego funkcjonowania układu żylnego, co z kolei wynika z naszej diety oraz zachowań. Warto tutaj z góry powiedzieć, iż żylaków można uniknąć, a nawet jak się pojawią to skutecznie można z nimi walczyć. Przede wszystkim trzeba będzie w stosunkowo sporym zakresie zmienić swój tryb życia i pewne przyzwyczajenia, jak również dietę. Warto także zaopatrzyć się w odpowiednie zioła stosowane przy żylakach. Tym bardziej, iż wykazują one całkiem spory poziom skuteczności.
Jak leczyć żylaki?
Aby skutecznie leczyć problemy z żylakami, przede wszystkim niezbędna będzie wizyta u lekarza, który po przeprowadzeniu wnikliwych badań, będzie w stanie określić poziom zaawansowania choroby i ustali metody leczenia. W trakcie leczenia powinno się zająć kwestia takimi jak leczenie przeciwobrzękowe, przeciwzapalne, czy tez zmniejszające tendencję do tworzenia się zakrzepów. Bardzo dobrze w tym zakresie sprawdzają się wszelkiego rodzaju preparaty ziołowe. Do najważniejszych składników takich preparatów, wykazujących najlepsze działanie, możemy tutaj zaliczyć ekstrakt z miłorzębu japońskiego, oraz połączony z nim ekstrakt z nasion kasztanowca. Ekstrakt z miłorzębu japońskiego będzie bardzo dobrze przeciwdziałać zakrzepom naczyniowym, które są najbardziej niebezpiecznym powikłaniem żylaków. Warto więc pamiętać o tym, iż zioła stosowane przy żylakach powinny tego typu preparaty zawierać. Będą w takich przypadkach wykazywać o wiele większy poziom skuteczności, niż w przypadku braku tych właśnie ekstraktów.
Nasze codzienne przyzwyczajenia a żylaki.
Warto tutaj także podkreślić, iż nawet nasz tryb życia i codzienne przyzwyczajenia będą także wywierały wpływ na rozwój żylaków. Aby tego uniknąć, będziemy musieli zrewidować nasze codzienne przyzwyczajenia i w wielu z nich dokonać daleko idących zmian. Aby skutecznie zapobiegać pojawieniu się żylaków powinniśmy przede wszystkim:
- Unikać zakładania nogi na nogę – powoduje to zwiększenie krwi w żyłach i prowadzi do powstawania obrzęków
- Nie stać i nie siedzieć zbyt długo w jednej pozycji – jeśli już jest to konieczne na przykład w pracy, to należy regularnie, naprzemiennie uginać nogi w kolanach oraz często stawać na palcach.
- Odpoczywać z nogami uniesionymi na wysokość 15cm powyżej serca.
- Chłodzić nogi w miesiącach letnich – unikać saun i gorących kąpieli
- Nie nosić rzeczy uciskających talie i nogi, jak również butów na wysokim obcasie
- Zmniejszyć ilość spożywanej soli, co pozwoli uniknąć powstawania obrzęków
- Zapewnić sobie masaż stóp
- Unikać nadwagi – otyłość będzie tutaj znacznie przyspieszać rozwój żylaków
Mamy więc tutaj sporą listę rzeczy, które możemy zrobić dla swojego zdrowia. Wydaje się to być trudne i kłopotliwe, jednakże z biegiem czasu, do wszystkiego można się przyzwyczaić. Dzięki temu podejściu zaś, z całą pewnością zminimalizujemy ryzyko pojawienia się żylaków, co będzie dla nas bardzo korzystne.