Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Ogrzewanie

Efektywna produkcja brykietu z trocin.

Wśród wszystkich rodzajów brykietu drzewnego, zdecydowanie najlepszymi parametrami, a jednocześnie najbardziej przystępną ceną charakteryzuje się bez wątpienia brykiet z trocin. Wynika to głównie z faktu tego, iż brykiet z trocin jest wytwarzany z materiału odpadowego, którego pozbyć się chce większość tartaków. Dlatego też, można zaobserwować iż brykiet wytwarzany z trocin, będzie charakteryzować się bardziej przystępnymi cenami sprzedaży, niż brykiet gatunkowy, do którego wytwarzania należy dokonać zakupu odpowiedniego gatunku drewna. warto tutaj poświęcić nieco dłuższą chwilę na przekonanie się co do tego, iż brykiet z trocin, o wiele tańszy, nie musi wcale być gorszy jakościowo od brykietów gatunkowych, wytwarzanych ze specjalnie przygotowanego do tego celu drewna.

Wytwarzanie brykietu z trocin.

Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na fakt, iż brykiet z materiałów takich jak trociny, wytwarza się całkiem prosto, a nawet nieco łatwiej niż ma to miejsce w przypadku gatunkowego drzewa. Tutaj mamy bowiem do czynienia z gotowym i rozdrobnionym materiałem wsadowym, który bardzo łatwo można prasować w dowolne elementy wyjściowe, w zależności od tego, jakiego sortymentu brykiet drzewny chcemy produkować. Oczywiście dużo zależeć też będzie od jakości posiadanej brykieciarki bowiem niektóre z nich nie będą sobie dobrze radzić z formowaniem brykietów z trocin, inne zaś nie poradzą sobie z większego sortymentu materiałem wsadowym, takim jak chociażby zrębki drzewne. Generalnie rzecz jednak ujmując, produkcja brykietu z trocin należy w tym przypadku do najłatwiejszych i najmniej wymagających a co za tym idzie, możemy w zasadzie bez większych trudności zagwarantować sobie łatwą i wydajną produkcję o dość sporym poziomie dochodowości. Wystarczy tylko zadbać o prawidłowe przygotowanie pomieszczeń produkcyjnych, zakup niezbędnych maszyn do produkcji brykietów, a następnie zorganizować zapatrzenie w niezbędne materiały prosto z tartaku, gdzie też z cała pewnością będą dla nas dostępne w najprzystępniejszych cenach.

Przygotowanie obiektów produkcyjnych.

Aby wytwarzać dobry jakościowo brykiet z trocin koniecznością będzie jednak przygotowanie odpowiednich pomieszczeń do magazynowania trocin, oraz samego, gotowego już brykietu, jak również pomieszczeń do produkcji. Najważniejsze będzie tutaj to, aby pomieszczenia te charakteryzowały się dobrym poziomem przewiewności. Muszą być suche i zabezpieczone przed wilgocią, bowiem ta będzie negatywnie wpływać na parametry wytwarzanego brykietu. Gotowy brykiet z trocin, nie powinien przekraczać 10% wilgotności, bowiem w takim przypadku jego spalanie będzie nie tylko nieefektywne, ale jeszcze może pociągnąć za sobą negatywne skutki w postaci uszkodzenia komina czy też elementów kotła czy tez pieca kominkowego. Dlatego też, prawidłowe przygotowanie pomieszczeń produkcyjnych będzie tutaj kwestią zdecydowanie najważniejszą. Inwestycja w dobry system klimatyzacyjno wentylacyjny będzie pierwszą i najważniejszą inwestycją, co pozwoli na osiągnąć odpowiednio wysoki poziom jakości produktu końcowego, a to w tym przypadku jest przecież kwestią najważniejszą.

2 KOMENTARZE

  1. Z formowaniem brykietu ze słomy to podobno nei ma problemu przy maszynach typu Biomasser. Nawet z tą wilgotnością to nie kłopot bo nawet jak surowiec posiada tam jakąś wilgotność na poziomie 20% to nie trzeba go dodatkowo suszyć, a brykieciarka sobie z tym poradzi.

  2. Nie można zapominać tez o tym. ze nie tylko trociny zalegaja w tartakach – ale chyba juz nie tak duzo,ale i słoma na polach. rolnicy mają poważny problem jak słoma długo zalega, część można wykorzystać w gospodarstwie, można też sprzedać,ale ceny nie zachwycają. Brykiet podobno się opłaca w takich gospodarstwach. Ten ze słomy ma dużą wartość opałową. Z tego co wiem, asket zajmuje sie sprzedażą i wynajmem maszyn potrzebnych do brykietowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *