Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Zdrowie

Wspomaganie organizmu lekami ziołowymi.

Nasz organizm jest niesamowitym tworem natury, który bardzo skutecznie potrafi samodzielnie zwalczać wszelkiego rodzaju choroby, zakażenia i infekcje. Niemniej jednak tok naszego życia, jego tempo, oraz poziom zanieczyszczenia środowiska, do czego doprowadziliśmy sami, wymaga obecnie od nas silnego wspierania organizmu w walce z różnymi dolegliwościami zdrowotnymi. Najlepszym zaś sposobem unikania chorób jest wsparcie naszego systemu immunologicznego zanim jeszcze dojdzie do infekcji, bowiem tym sposobem, nasz organizm zwalczy chorobę w zarodku, zanim ta zdąży się rozwinąć i poważnie zagrozić naszemu życiu. Przyjrzyjmy się więc nieco bliżej kwestii wspierania naszego organizmu poprzez stosowanie odpowiednich preparatów ziołowych.

Problemy z układem krążenia.

Jedną z podstawowych przyczyn wszystkich chorób układu krążenia są bez wątpienia wolne rodniki, toteż aby uniknąć tych problemów, należy zwalczać właśnie wolne rodniki. W tym przypadku bardzo skutecznym rozwiązaniem może się okazać preparat z wina Resveratrol, która zawiera ekstrakt ze skórek winogron, który bardzo skutecznie wspiera organizm w obronie przed wolnymi rodnikami. Poza tym resveratrol będzie bardzo korzystnie wpływać także na pracę układu krążenia, jak również pomoże nam w regulacji prawidłowego ciśnienia tętniczego krwi. Będzie bardzo korzystnie wpływać na zachowanie funkcji układu żylnego kończyn dolnych, co w dłuższej perspektywie czasowej zaowocuje brakiem problemów z żylakami kończyn dolnych. Będzie także wywierać korzystny wpływ na ogólny stan zdrowia naszej skóry. Dodatkowo, jest to preparat skutecznie wspierający metabolizm naszego ciała, a co za tym idzie, pozwala nam lepiej spalać nadmierne ilości zmagazynowane energii w postaci tkanki tłuszczowej. Jest to więc dobry preparat także dla osób z nadwagą, które postawią trochę swoich niepotrzebnych kilogramów się pozbyć. Można więc powiedzieć, iż Resveratrol będzie bardzo dobrym suplementem diety, którego stosowanie przyczyni się do ogólnej poprawy stanu naszego zdrowia.

Zwalczanie problemów z reumatyzmem.

Kolejną dolegliwością, która możemy skutecznie eliminować przy pomocy preparatów ziołowych jest reumatyzm, który dotyka przede wszystkim osoby starsze. W tym celu wykorzystywany jest ekstrakt z korzenia piwonii białej. W toku przeprowadzonych przez Narodową Fundację Medycyny naturalnej z Chin badań, dowiedziono, iż piwonia biała, zawiera szerego składników, skutecznych w zwalczania problemów reumatycznych. W badaniu wydzielono dwie grupy pacjentów z RZS (reumatoidalne Zapalenie Stawów), z czego jedna przyjmowała przez 12 tygodni Metotreksat, zaś druga grupa przyjmowała ekstrakt z korzenia Piwonii białej. Grupa pierwsza zanotowała w 81 procentach poprawę stanu zdrowia, zaś grupa przyjmująca ekstrakt z piwonii białej zanotowała poprawę stanu zdrowia w przypadku 71,7 % osób. Wyniki są więc dość jednoznaczne i wskazują na to, iż ekstrakt z korzenia piwonii białej jest bardzo dobrym i skutecznym lekarstwem naturalnym na choroby reumatoidalne takie jak RZS.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *