Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

mieszalnik-do-betonu-do-ladowarki-kolowej
Narzędzia budowlane

Mieszalnik betonu do ładowarki kołowej.

Każda większa firma budowlana, zajmująca się realizacjami w zakresie budowy domów, stawiania ogrodzeń, czy też pracami około brukarskimi, z całą pewnością będzie dysponować własną ładowarką kołową, bądź też przynajmniej mini ładowarką. Tego typu maszyna to po prostu konieczność. Jest ona potrzebna na placu budowy praktycznie każdego dnia, wobec czego jej wynajmowanie byłoby całkowicie pozbawione sensu z ekonomicznego punktu widzenia. Dodatkowo, posiadaną ładowarkę czy też mini ładowarkę można wyposażyć w mieszalnik do betonu, czyli nieco odmienną łyżkę standardową, która pozwoli na skuteczne, szybkie i sprawne przygotowywanie betonu bezpośrednio na placu budowy.

Zalety posiadana ładowarki z łyżką do betonu.

Warto tutaj od razu wspomnieć, iż betonomieszarka do ładowarek kołowych, będzie bardzo korzystnie wpływać na wiele kwestii w zakresie funkcjonowania firm budowlanych. Jej posiadanie będzie nieć za sobą cały szereg zalet, które warto sobie tutaj wyszczególnić. Do najważniejszych zalet będą więc należeć:

  • Możliwość przygotowywania betonu bezpośrednio na placu budowy
  • Możliwość przygotowywania betonu na określoną godzinę i w określonej ilości – z całą pewnością pracownicy dostaną go zawsze na czas i nic się nie zmarnuje
  • Prostota obsługi i montażu – montaż łyżki do betonu zajmuje kilkanaście minut. Przygotowanie betonu polega na wsypaniu składników i uruchomieniu mieszadła – do 15-30 minut, w zależności od ilości ładunku, beton będzie gotowy.
  • Ułatwiony transport betonu na placu budowy – jako, że łyżka do betonu zamontowana jest na ładowarce, to już w trakcie mieszania betonu można podjeżdżać na miejsce jego odbioru. Jest to bardzo przydatne w przypadku realizacji prac na rozległych placach budowy.
  • Łatwość utrzymania w czystości.
  • Możliwość przygotowywania betonu mokrego, ale także suchego (na przykład na podsypkę pod nawierzchnie brukarskie) i półsuchego (na przykład do osadzania obrzeży)

Widzimy więc dość wyraźnie, iż jest tutaj stosunkowo sporo korzyści płynących z posiadania własnej ładowarki wyposażonej w mieszalnik. Co więcej, nawet jeśli mieszalnik do ładowarki będzie akurat zamontowany, nie będzie wcale ograniczać pozostałych funkcjonalności ładowarki. W dalszym ciągu można będzie korzystać z niej jak z tradycyjnej ładowarki, do załadunku sypkich materiałów budowlanych. Jedynie nie będzie możliwe ładowanie kamieni większego sortymentu, bowiem łyżka z góry zabezpieczona jest kratownicą, aby uniknąć większych kamieni, które mogłyby uszkodzić mechanizm mieszalnika.

Zakup łyżki mieszalnikowej do betonu.

mieszalnik-do-betonu-do-mini-ladowarkiNajważniejszą kwestią będzie tutaj prawidłowy dobór mieszalnika do betonu do ładowarki. W tej kwestii najlepiej będzie zdać się na dostawcę łyżek, który w pierwszej kolejności określi model maszyny jaki posiadamy, a następnie dopasuje odpowiednią łyżkę. Wraz z zakupioną łyżką dostaniemy odpowiedni adapter umożliwiający jej montaż na naszej maszynie. Jest to standardowe rozwiązanie, bowiem poprzez wyprodukowanie większej ilości adapterów do różnych maszyn, możliwe jest stosowanie łyżek w ładowarkach różnych producentów, bez konieczności przerabiania łyżki.

Jednym słowem posiadanie własnej ładowarki z dopasowaną do niej łyżką do mieszania betonu, z całą pewnością przyniesie sporo korzyści w firmie, ułatwiając i znacznie przyspieszając wiele prac w tym zakresie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *