Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Okna i Drzwi

Wymiana okien w domu jednorodzinnym.

Przeprowadzenie remontu generalnego w domu jednorodzinnym, na chwilę obecną polega przede wszystkim na jego termomodernizacji. Jest to obecnie swego rodzaju wymóg niezbędny, celem ograniczenia kosztów ogrzewania budynków, wynikający z konieczności ograniczania niskiej emisji do atmosfery. Jedną zaś z kluczowych kwestii w przypadku termomodernizacji, będzie rzecz jasna wymiana okien. W końcu poprzez powierzchnię okien tracimy 20-40% ciepła z naszych domów, a co za tym idzie, wymiana ich na nowe, o niskim parametrze przenikania ciepła, będzie w tym przypadku rozwiązaniem jednym z lepszych. Warto więc przyjrzeć się nieco kwestii doboru nowych okien do naszego domu, aby w trakcie realizacji prac termo modernizacyjnych, mieć możliwość dokonania wyboru zdecydowanie najlepszego z możliwych.

Współczynnik przenikania ciepła w przypadku okien.

Wybierając nowe okna do naszego domu, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na dwa parametry, które będą kluczowe dla kwestii ograniczenia strat ciepła z pomieszczeń mieszkalnych. Będą to.

Współczynnik przenikania ciepła U

Standardowo w naszych domach, szczególnie tych starszych znajdziemy okna o współczynniku przenikania ciepła na poziomie 1,1 W/(m2*K), a nawet wyższym. Takie okna niestety nie stanowią najlepszego rozwiązania. Obecnie najlepszym jest inwestycja w okna o współczynniku U <= 0,6 W/(m2*K)

Współczynnik przepuszczalności energii cieplnej g

Tutaj zupełnie odmiennie, warto aby był on jak najwyższy. Jest to bowiem współczynnik określający zdolność okien do przepuszczania energii cieplnej pochodzącej z promieni słonecznych. Tak więc w tym przypadku, warto aby charakteryzowały się współczynnikiem g na poziomie większym lub równym 50%.

Okna aktywne

Będą to okna charakteryzujące się wysokim współczynnikiem g oraz bardzo niskim współczynnikiem U. dla przykładu, powinno to wyglądać tak: U <= 0,9 W/(m2*K) oraz g => 50%.

Kupujemy odpowiednie okna.

Aby zakupić okna dobrej jakości, przede wszystkim trzeba będzie znaleźć solidny i w pełni profesjonalny sklep z oknami i stolarką w Bielsku Białej. Oczywiście sklepów tego typu będzie stosunkowo sporo, aczkolwiek nie w każdym znajdziemy okna o zakładanych przez nas parametrach. Warto tutaj także posiłkować się na przykład artykułami na portalach branżowych, takich jak chociażby muratordom.pl. Dla przykładu bardzo ciekawy wpis z tegoż portalu traktujący właśnie o parametrach technicznych stolarki okiennej – https://muratordom.pl/budowa/okna/cieple-okna-parametry-cieplne-szyb-i-profili-oraz-sposob-montazu-cieplych-okien-aa-US34-GxXg-Sk43.html.

Możemy także posiłkować się opiniami znajomych, czy też nawet wyszukać opinii na temat poszczególnych okien na różnorodnych, branżowych forach internetowych. Są to bardzo dobre miejsca, na pozyskanie wielu ciekawych informacji na temat stolarki okiennej różnych producentów, oraz ich parametrów technicznych. Generalnie, zanim dokonamy zakupu, warto bardzo dokładnie przeanalizować kwestię stosunku ceny danych okien, do ich parametrów. Najważniejsze bowiem w tym przypadku jest to, abyśmy wymijając okna i ponosząc z tego tytułu koszty, w przyszłości mogli liczyć na konkretne oszczędności wynikające z ograniczenia zapotrzebowania na energię cieplną w naszym domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *