Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

systemowa-kasa-fiskalna
handel

Kasa fiskalna czy drukarka fiskalna?

Każdy początkujący przedsiębiorca chcący zająć się sprzedażą w pierwszej kolejności zastanawia się, czy powinien zakupić drukarkę fiskalną czy też kasę fiskalną. Między tymi dwoma urządzeniami istnieje dość zasadnicza różnica, na którą koniecznie należy zwrócić uwagę. W poniższym artykule postaramy się wskazać, dla których podmiotów lepszym rozwiązaniem będzie kasa fiskalna, a dla których lepszym okazuje się drukarka fiskalna. Zapraszamy zatem do lektury.

Czym jest kasa fiskalna i komu jest potrzebna.?

Kasa fiskalna jest urządzeniem w pełni samodzielnym, pozwalającym na wydruk paragonów fiskalnych (dokumentów sprzedaży dla klienta), oraz na magazynowanie informacji o prowadzonej sprzedaży w celu rozliczenia się z fiskusem. Nie potrzeba tutaj żadnego zewnętrznego oprogramowania. Wszystkie funkcje mogą zostać zaprogramowane bezpośrednio z klawiatury kasy. Posiada ona swoją własna pamięć, w której można przechowywać bazę towarów i usług, które następnie mogą być przywoływane z pamięci poprze zręczne wpisanie kodu, lub poprzez odczyt podłączonego do kasy czytnika kodów. Możemy tutaj więc z góry powiedzieć, iż kasy fiskalne Bydgoszcz będą potrzebne przede wszystkim w sklepach prowadzących sprzedaż detaliczną, gdzie szybkość obsługi poszczególnego klienta będzie odgrywać kluczową rolę. W takich przypadkach drukarka fiskalna po prostu nie sprawdziła by się w odpowiednim zakresie.

Czym jest drukarka fiskalna i komu jest potrzebna?

Z drugiej strony zaś, drukarka fiskalna jest urządzeniem nie samodzielnym i do swojej pracy wymaga zewnętrznego oprogramowania, które będzie sterować jej pracą. W zasadzie podobnie jak kasa fiskalna, drukarka posiada także swoją pamięć, niemniej jednak to za pomocą zewnętrznego sterowania będzie wprowadzać do jej pamięci rejestr obrotu itp. Zewnętrzne sterowanie może być realizowane z poziomu komputera stacjonarnego jak również laptopa. Jest to urządzenie bardziej sprawdzające się w przypadku hurtowni czy tez magazynów, oraz sprzedawców prowadzących sprzedaż internetową. Warto pamiętać, iż drukarki fiskalne Bydgoszcz, powinny zawsze być wyposażone w odpowiednio dobrany system sprzedaży, dopasowany do potrzeb konkretnego przedsiębiorcy. Dzięki temu, zyska on większe możliwości generowania różnorodnych raportów i analiz.

Podsumowanie

Jednym słowem drukarka fiskalna jest urządzeniem bardziej wszechstronnym, pozwalającym na łatwiejsze dopasowanie do specyfiki konkretnej branży sprzedażowej. Kasy fiskalne zaś są przeznaczone przede wszystkim do bezpośredniej sprzedaży towarów w sklepach czy też nawet restauracjach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *