Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Dla dziecka

Jak kupić dobre zabawki?

Każdy rodzic z całą pewnością niejednokrotnie już stanął przed arcytrudnym dylematem zakupu zabawek dla swoich pociech. Problemem jest tutaj nie tyle sama ich cena, choć w pewnych okolicznościach będzie bardzo istotnym czynnikiem wywierającym wpływ na decyzję o zakupie, co charakter edukacyjny oraz bezpieczeństwo zabawy. Trzeba nam tutaj bowiem pamiętać przede wszystkim o tym, iż zabawki mogą zapewniać naszym dzieciom możliwość rozwijania niektórych zdolności, jak również mogą w wyraźny sposób im zagrażać, wobec czego musimy być bardzo czujni i uważni podczas zakupu. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej procesowi doboru odpowiednich zabawek, które będą nie tylko bezpieczne, ale jednocześnie zapewnią naszym dzieciom możliwość pozyskiwania nowej wiedzy, jak również rozwijania swoich zdolności, co może się okazać wielce przydatne już w wieku szkolnym.

Charakter edukacyjny zabawek.

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na to czy konkretne zabawki będą w stanie zapewnić jakiekolwiek walory edukacyjne, bowiem zabawki bez takich walorów, powinny stanowić zdecydowaną mniejszość na półce naszych dzieci. Dlatego też, na sam początek powinniśmy zakupić dobrej jakości klocki, które, jak bardzo dobrze wiemy pozwalają rozwijać zdolności manualne, czy też kształtować wyobraźnię przestrzenną, a nawet pozwalają na wyrobie u dziecka nawyka posługiwania się instrukcją, bowiem to w niej zazwyczaj pokazane jest, w jaki sposób należy łączyć odpowiednie klocki celem osiągnięcia odpowiednich efektów. Oczywiście po skorzystaniu z instrukcji przyjdzie czas na kreowanie własnych tworów klockowych, co z kolei będzie korzystnie wpływać na inwencję twórczą naszych dzieci. Jak więc widać bardzo dobrze, odpowiednio dobrane klocki będą w stanie przyczynić się do lepszego rozwoju naszych dzieci, a co za tym idzie, warto w tego typu zabawki inwestować, jeśli chcemy aby nasze dziecko miało udane dzieciństwo, w czasie którego poza przepiękną zabawą nauczy się także czegoś pożytecznego na przyszłość.

Gdzie szukać dobrych i bezpiecznych zabawek?

Bardzo ważnym aspektem będzie tutaj także bezpieczeństwo naszych dzieci podczas zabawy, a trzeba nam wiedzieć, iż niektóre zabawki, które trafiały w przeszłości na nas rynek posiadały w składzie materiały alergenne, a nawet w pewnej sytuacji wykryto substancje rakotwórcze. Dlatego też warto kupować zabawki i sprawdzonych dostawców, którzy mogą pochwalić się tym, iż wszystkie dystrybuowane przez nich zabawki posiadają stosowne atesty bezpieczeństwa, potwierdzające pochodzenie materiałów wykorzystanych przy ich produkcji. Jednym z takich dostawców jest internetowy sklep z zabawkami Planeta Puchatka, w którym na chwilę obecną bez większego trudu można będzie znaleźć praktycznie wszystkie najlepsze zabawki, od najbardziej uznanych i szanowanych producentów, a to przecież w tym przypadku jest kwestią zdecydowanie najważniejszą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *