Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Przemysł

Warunki pracy w lakierni przemysłowej.

Stworzenie odpowiednich warunków pracy w lakierniach przemysłowych to zadanie dość wymagające, przede wszystkim w zakresie finansowym, bowiem trzeba będzie zainwestować stosunkowo spore pieniądze w odpowiednie wyposażenie oraz osprzęt dodatkowy. Trzeba będzie także zagwarantować sobie odpowiednio wysoki poziom filtracji powietrza, zarówno tego wtłaczanego do środka, jak i tego wydalanego na zewnątrz. Generalnie rzecz biorąc chodzi tutaj o zapewnienie wewnątrz pomieszczeń lakierniczych atmosfery czystej od zabrudzeń, które mogłyby negatywnie wpłynąć na cały proces lakierniczy, jak i tego odprowadzanego na zewnątrz, aby nie doprowadzać do powstawania zanieczyszczeń środowiska. Zobaczmy zatem, w jaki sposób podejść do tej kwestii, aby osiągnąć odpowiedni poziom czystości powietrza w lakierniach przemysłowych.

Dobry dostawca rozwiązań technicznych.

W pierwszej kolejności należy tutaj zwrócić szczególną uwagę na samego dostawcę rozwiązań technologicznych w tym zakresie, bowiem od niego będzie tutaj bardzo dużo zależne. W większości przypadków każdy z dostawców posiada swoich własnych, zaufanych producentów, których sprzęt będzie promować, wobec czego tez, pomiędzy poszczególnymi sprzętami od różnych dostawców będzie można zauważyć wyraźną różnicę. Jedne rozwiązania są lepsze, zaś inne gorsze, tak jak w każdym innym przypadku, każdego innego sprzętu. Dlatego też, warto tutaj zrobić konkretne rozeznanie, które pozwoli nam na efektywne wykorzystanie zainwestowanych w wyposażenie filtracyjne pieniędzy. Jednym z lepszych na chwilę obecną dostawców rozwiązań tego typu jest firma K System, na której stronie internetowej, pod adresem www.ksystem.pl znajdziemy cała, stosunkowo bogatą ofertę, która z całą pewnością zapewni nam dobry wybór. Można wręcz powiedzieć, iż jest to jeden z najlepszych dostawców tego typu rozwiązań, wobec czego zakup urządzeń w K System, z całą pewnością będzie jak najbardziej opłacalny.

Jakie filtry zastosować?

Oczywiście trzeba będzie jeszcze dokonać odpowiedniego wyboru konkretnych filtrów, a do wyboru mamy tutaj filtry kieszeniowe, kasetowe, naścienne i sufitowe. O ile na przykład filtry kasetowe K System będą idealnym wręcz rozwiązaniem w przypadku filtrowania powietrza odprowadzanego na zewnątrz, jak i powietrza wtłaczanego do wnętrza pomieszczeń lakierniczych, tak na przykład filtry naścienne, czy też sufitowe będą idealnym rozwiązaniem do pochłaniania tzw. mgiełki lakierniczej unoszącej się w pomieszczeniach lakierniczych. Tutaj zaś bardzo dobrze sprawują się na przykład filtry z serii PaintStop, które skutecznie wiążą mgiełka lakierniczą nie pozwalając jej na wydostawanie się na zewnątrz kanałami wentylacyjnymi. Generalnie rzecz więc ujmując, należy tutaj bardzo starannie podejść do kwestii doboru poszczególnych rozwiązań w zakresie filtrowania powietrza, aby zapewnić sobie optymalne warunki do wykonywania prac lakierniczych na wysokim poziomie bezpieczeństwa oraz jakości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *