Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Wypoczynek i rekreacja

Wycieczki trekkingowe w rejonie Mont Blanc

Mont Blanc, przez wielu nazywany także Dachem Europy to najwyższy szczyt całych Alp a jednocześnie całej Europy, choć dla niektórych będzie to Elbrus. Mont Blanc wznosi się dumnie na wysokość 4808,73 m n.p.m. zaś sam wierzchołek mieści w sobie granicę włosko francuską, o której przebieg toczą się stale spory. Jest to szczyt należący do Korony Europy, czyli najwyższych wzniesień poszczególnych państw Europy, znajdujących się na terenie Europy. Wyjazd na trekking w rejonie Mont Blanc, będzie zatem niesłychanie ważnym i doniosłym wydarzeniem w życiu każdego pasjonata górskich wędrówek. Wobec tego też, sprawdźmy jak to wszystko wygląda, oraz jak przygotować się do takiego wyjazdu.

Wyjazd na trekking w rejonie Mont Blanc.

Zdecydowanie najpopularniejszą formą tego typu wyjazdów są te, organizowane przez biura podróży, aczkolwiek bardziej doświadczeni pasjonaci trekkingu często organizują wyjazdy samodzielnie bądź w mniej licznych grupach. Pozwala im to na częściową swobodę w wyborze trasy, którą też dowolnie mogą sobie modyfikować, zaś w przypadku wyjazdu na trekking zorganizowanego przez biuro podróży, koniecznością będzie trzymanie się wyznaczonej wcześniej trasy przemarszu. Generalnie rzecz biorąc, wyjazd na trekking w okolicy Mont Blanc nie należy do najtrudniejszych i najbardziej kosztownych, a co za tym idzie, praktycznie każdy z nas, bez większego trudu może sobie na tego typu wyjazdy pozwolić. Będzie to koszt oscylujący w granicach maksymalnie 3000 PLN, a więc cena całkiem przyzwoita jak na dwutygodniowy wyjazd na trekking w góry, tym bardziej jeśli jest to wyjazd w rejony alpejskie.

Przygotowanie do wyjazdu.

Bardzo ważne jest tutaj także to, iż każda alpejska wycieczka trekkingowa w rejonie Mont Blanc, wymaga od nas solidnego przygotowania się. Przede wszystkim musimy zaopatrzyć się w solidne obuwie trekkingowe, bez którego narazimy się na spore nieprzyjemności związane z naszymi stopami. Musimy zagwarantować sobie pełną wygodę podczas ciągłego marszu pomiędzy kolejnymi punktami trasy. Co więcej, warto się także przygotować pod względem fizycznym i kondycyjnym, bowiem tego typu wyjazdy wymagają od nas ciągłego marszu. Do wyboru będziemy mieli dwa warianty każdej trasy. Jedne dłuższy, wymagający z reguły 8 godzin ciągłej wędrówki, zaś drugi, przeznaczony dla mniej wprawnych pasjonatów trekkingu, zajmujący nieco ponad trzy godziny marszu, o łagodniejszym z reguły przebiegu. Możemy więc dość dowolnie dobierać sobie trasę przemarszu, zgodnie z naszym doświadczeniem, samopoczuciem i siłami. Jest to ważne, bowiem precyzyjna ocena własnych możliwości i sił leży u podstaw dobrze spędzonego czasu na wyjazdach trekkingowych, a co za tym idzie, nie warto szarżować tras, których nie będziemy w stanie pokonać. Lepiej starannie zastanowić się nad swoimi siłami danego dnia, i wybrać taką trasę która pozwoli nam na bezpieczne dotarcie do celu podróży, bez żadnych dodatkowych komplikacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *