Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Wypoczynek i rekreacja

Wycieczki trekkingowe w rejonie Mont Blanc

Mont Blanc, przez wielu nazywany także Dachem Europy to najwyższy szczyt całych Alp a jednocześnie całej Europy, choć dla niektórych będzie to Elbrus. Mont Blanc wznosi się dumnie na wysokość 4808,73 m n.p.m. zaś sam wierzchołek mieści w sobie granicę włosko francuską, o której przebieg toczą się stale spory. Jest to szczyt należący do Korony Europy, czyli najwyższych wzniesień poszczególnych państw Europy, znajdujących się na terenie Europy. Wyjazd na trekking w rejonie Mont Blanc, będzie zatem niesłychanie ważnym i doniosłym wydarzeniem w życiu każdego pasjonata górskich wędrówek. Wobec tego też, sprawdźmy jak to wszystko wygląda, oraz jak przygotować się do takiego wyjazdu.

Wyjazd na trekking w rejonie Mont Blanc.

Zdecydowanie najpopularniejszą formą tego typu wyjazdów są te, organizowane przez biura podróży, aczkolwiek bardziej doświadczeni pasjonaci trekkingu często organizują wyjazdy samodzielnie bądź w mniej licznych grupach. Pozwala im to na częściową swobodę w wyborze trasy, którą też dowolnie mogą sobie modyfikować, zaś w przypadku wyjazdu na trekking zorganizowanego przez biuro podróży, koniecznością będzie trzymanie się wyznaczonej wcześniej trasy przemarszu. Generalnie rzecz biorąc, wyjazd na trekking w okolicy Mont Blanc nie należy do najtrudniejszych i najbardziej kosztownych, a co za tym idzie, praktycznie każdy z nas, bez większego trudu może sobie na tego typu wyjazdy pozwolić. Będzie to koszt oscylujący w granicach maksymalnie 3000 PLN, a więc cena całkiem przyzwoita jak na dwutygodniowy wyjazd na trekking w góry, tym bardziej jeśli jest to wyjazd w rejony alpejskie.

Przygotowanie do wyjazdu.

Bardzo ważne jest tutaj także to, iż każda alpejska wycieczka trekkingowa w rejonie Mont Blanc, wymaga od nas solidnego przygotowania się. Przede wszystkim musimy zaopatrzyć się w solidne obuwie trekkingowe, bez którego narazimy się na spore nieprzyjemności związane z naszymi stopami. Musimy zagwarantować sobie pełną wygodę podczas ciągłego marszu pomiędzy kolejnymi punktami trasy. Co więcej, warto się także przygotować pod względem fizycznym i kondycyjnym, bowiem tego typu wyjazdy wymagają od nas ciągłego marszu. Do wyboru będziemy mieli dwa warianty każdej trasy. Jedne dłuższy, wymagający z reguły 8 godzin ciągłej wędrówki, zaś drugi, przeznaczony dla mniej wprawnych pasjonatów trekkingu, zajmujący nieco ponad trzy godziny marszu, o łagodniejszym z reguły przebiegu. Możemy więc dość dowolnie dobierać sobie trasę przemarszu, zgodnie z naszym doświadczeniem, samopoczuciem i siłami. Jest to ważne, bowiem precyzyjna ocena własnych możliwości i sił leży u podstaw dobrze spędzonego czasu na wyjazdach trekkingowych, a co za tym idzie, nie warto szarżować tras, których nie będziemy w stanie pokonać. Lepiej starannie zastanowić się nad swoimi siłami danego dnia, i wybrać taką trasę która pozwoli nam na bezpieczne dotarcie do celu podróży, bez żadnych dodatkowych komplikacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *