Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Wypoczynek i rekreacja

Imprezy integracyjne. Korzyści, koszty i dobre rozwiązania.

Coraz większa liczba przedsiębiorców, zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, w jak bardzo korzystny sposób imprezy firmowe oraz imprezy integracyjne wpływają na ogólna efektywność całego przedsiębiorstwa. Wynika to z kilku bardzo istotnych i w zasadzie dość oczywistych kwestii, o których postaramy się powiedzieć nieco więcej poniżej, aby wszyscy ci, którzy jeszcze nie zdają sobie z tego sprawy mogli się o tym przekonać. Zobaczmy zatem, jakie faktycznie korzyści płyną z organizowania imprez firmowych, czy też imprez integracyjnych, oraz w jaki sposób podejść do kwestii ich organizacji, aby rzeczywiście mogły się okazać tak efektywne, jak być powinny.

Korzyści płynące z imprezy firmowej.

Praktycznie każda impreza firmowa ma swoje podstawowe zadanie, jaki jest zapewnienie pracownikom nieco relaksu, odpoczynku i rozrywki. Poza tym jednak, w czasie tego typu imprez pracownicy poznają się wzajemnie nieco lepiej, a co więcej, mają możliwość bliższego poznania się z pracownikami innych działów na innych szczeblach w hierarchii zakładowej. Będzie to procentować w codziennej pracy, lepszym wzajemnym zrozumieniem się, a to z kolei pozwoli na lepszą współpracę na wszystkich szczeblach i przełoży się na efektywność całego przedsiębiorstwa. Dlatego też, można powiedzieć, iż organizacja imprez firmowych, czy też integracyjnych, będzie odgrywać stosunkowo istotną rolę w każdym większym przedsiębiorstwie, gdzie na co dzień, trudno poznać większość załogi.

Koszty ponoszone przez pracodawcę.

Oczywiście pracodawca będzie tutaj ponosić koszty związane z organizacja imprezy, na co będzie się składać zapewnienie wyżywienia w trakcie imprezy, zapewnienie dodatkowych atrakcji (paintball, basen, grill, wycieczka w góry), oraz kwestie związane z transportem pracowników na miejsce organizacji imprezy. Do tego, czasami dojdą też koszty związane z dniem wolnym od pracy w czasie trwania imprezy, aczkolwiek w większości przypadków, imprezy firmowe organizowane są raczej w dniach zupełnie wolnych od pracy, czyli przede wszystkim w weekendy oraz święta.

Dobre pomysły na imprezę firmową.

Warto tutaj także zdać sobie sprawę, iż dobra impreza powinna być bardzo starannie zaplanowana, aby odniosła odpowiednie efekty w postaci dostarczenia rozrywki, relaksu i wypoczynku dla pracowników. Obecnie stosunkowo sporą popularnością cieszą się na przykład imprezy integracyjne w Beskidach, gdzie można zapewnić pracownikom możliwość wspólnego zdobywania niezbyt trudnych szczytów górskich, w sezonie zimowym jazdę na nartach, zaś w letnim rozrywki takie jak na przykład paintball, czy też jazdę na rowerach górskich. Jest to więc jeden z lepszych pomysłów na zorganizowanie imprezy firmowej, która przyniesie odpowiednie efekty, aczkolwiek nie jedyny, bowiem podobnych rozwiązań znajdziemy jeszcze więcej, wystarczy tylko odrobina kreatywności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *