Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Wypoczynek i rekreacja

Imprezy integracyjne. Korzyści, koszty i dobre rozwiązania.

Coraz większa liczba przedsiębiorców, zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, w jak bardzo korzystny sposób imprezy firmowe oraz imprezy integracyjne wpływają na ogólna efektywność całego przedsiębiorstwa. Wynika to z kilku bardzo istotnych i w zasadzie dość oczywistych kwestii, o których postaramy się powiedzieć nieco więcej poniżej, aby wszyscy ci, którzy jeszcze nie zdają sobie z tego sprawy mogli się o tym przekonać. Zobaczmy zatem, jakie faktycznie korzyści płyną z organizowania imprez firmowych, czy też imprez integracyjnych, oraz w jaki sposób podejść do kwestii ich organizacji, aby rzeczywiście mogły się okazać tak efektywne, jak być powinny.

Korzyści płynące z imprezy firmowej.

Praktycznie każda impreza firmowa ma swoje podstawowe zadanie, jaki jest zapewnienie pracownikom nieco relaksu, odpoczynku i rozrywki. Poza tym jednak, w czasie tego typu imprez pracownicy poznają się wzajemnie nieco lepiej, a co więcej, mają możliwość bliższego poznania się z pracownikami innych działów na innych szczeblach w hierarchii zakładowej. Będzie to procentować w codziennej pracy, lepszym wzajemnym zrozumieniem się, a to z kolei pozwoli na lepszą współpracę na wszystkich szczeblach i przełoży się na efektywność całego przedsiębiorstwa. Dlatego też, można powiedzieć, iż organizacja imprez firmowych, czy też integracyjnych, będzie odgrywać stosunkowo istotną rolę w każdym większym przedsiębiorstwie, gdzie na co dzień, trudno poznać większość załogi.

Koszty ponoszone przez pracodawcę.

Oczywiście pracodawca będzie tutaj ponosić koszty związane z organizacja imprezy, na co będzie się składać zapewnienie wyżywienia w trakcie imprezy, zapewnienie dodatkowych atrakcji (paintball, basen, grill, wycieczka w góry), oraz kwestie związane z transportem pracowników na miejsce organizacji imprezy. Do tego, czasami dojdą też koszty związane z dniem wolnym od pracy w czasie trwania imprezy, aczkolwiek w większości przypadków, imprezy firmowe organizowane są raczej w dniach zupełnie wolnych od pracy, czyli przede wszystkim w weekendy oraz święta.

Dobre pomysły na imprezę firmową.

Warto tutaj także zdać sobie sprawę, iż dobra impreza powinna być bardzo starannie zaplanowana, aby odniosła odpowiednie efekty w postaci dostarczenia rozrywki, relaksu i wypoczynku dla pracowników. Obecnie stosunkowo sporą popularnością cieszą się na przykład imprezy integracyjne w Beskidach, gdzie można zapewnić pracownikom możliwość wspólnego zdobywania niezbyt trudnych szczytów górskich, w sezonie zimowym jazdę na nartach, zaś w letnim rozrywki takie jak na przykład paintball, czy też jazdę na rowerach górskich. Jest to więc jeden z lepszych pomysłów na zorganizowanie imprezy firmowej, która przyniesie odpowiednie efekty, aczkolwiek nie jedyny, bowiem podobnych rozwiązań znajdziemy jeszcze więcej, wystarczy tylko odrobina kreatywności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *