Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Wyposażenie wnętrz

Najmodniejsze trendy w aranżacji wnętrz

Sezon 2020 pozwala zapomnieć o minimalizmie we wnętrzach. Na topie będą przede wszystkim kolory. Lepiej więc zapomnieć o monochromatycznych pomieszczeniach w barwie czerni lub bieli. Mocne akcenty kolorystyczne, wyraziste wzory – to będzie królować w naszych wnętrzach.

Dominujące trendy

Tak naprawdę trudno określić nazwę stylu w jakim będą urządzane nasz dom. Od wielu już lat style we wnętrzach mocno się przenikają i tylko od właścicieli mieszkań zależy to po jakie rozwiązania sięgną. Możemy jednak z całą stanowczością zauważyć, że są pewne trendy, które od dobrych kilku lat dość mocno przebijają się w aranżacji. Jednym spośród takich trendów jest trend eko. W polskich domach coraz częściej rzucają się w oczy meble z odzysku. Po rewitalizacji zyskują drugie życie. W polskich domach stare coraz częściej miesza się z nowym.

Trend powrotu do natury

Kolejny wyraźny trend dotyczy powrotu do natury. Nostalgia za wakacjami spędzonymi na wsi skłania wielu pośród nas do odtworzenia tego klimatu we własnym domu. Jest to mieszanka rustykalnych elementów z klimatem modern farmhouse. Stare drewniane stoły poddawane są renowacji, nadawane jest im drugie życie. W kuchni i jadalni królują babcine kredensy. Meble są jednak zupełnie nowoczesne, posiadają wygodną, minimalistyczną formę.

Hipisowskie boho

W ten trend wpisuje się również styl boho. Połączenie hipisowskiego luzu, etnicznych i regionalnych elementów to prawdziwy hit ostatnich sezonów. Naturalne materiały wykończeniowe jak rattan, bambus, wiklina wykorzystywane są pod postacią dodatków. Makatki, bambusowe donice, rattanowe stoliki kawowe – świetnie prezentują się na tle jasnych kolorów ścian oraz beżowych mebli. Do tego dodać trzeba naturalne materiały na obiciach kanap i foteli. Nie brak w tym stylu lnianych poduszek czy wełnianych pledów.

Styl vintage

Można też śmiało pokusić się o stwierdzenie, że wciąż aktualnie obowiązującym trendem jest styl vitange. Tak właściwe to mieszanka wszystkich wspomnianych już wcześniej stylów. Stare meble, poddane renowacji zajmują niekiedy centralne miejsce w aranżacji. W polskim wydaniu styl vintage we wnętrzach często inspirowany jest całkiem udanym wzornictwem z okresu PRL-u. Nie brak więc prostych meblościanek czy foteli o komunistycznym rodowodzie.

Las w naszym domu

Oprócz wspomnianych już wcześniej beżów we wnętrzach gościć będą kolory związane z barwami lasu. Ciepły brąz może zagościć pod postacią dywanów. Mogą być również wykonane z niego donice do kwiatów czy ramki luster. W naszych domach pojawi się ponadto głęboka, intensywna zieleń lasu. Śmiało można zastosować ją w nowoczesnych wnętrzach jak i tych bardziej klasycznych. Może zagościć na naszych ścianach jak również meblach. Głęboko intensywna zieleń będzie prezentować się bardzo ciekawie na kanapie czy fotelu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *