Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Wyposażenie wnętrz

Czy warto inwestować w drewniane okna?

Każdy z nas na etapie budowy nowego domu, lub też podczas realizacji generalnego remontu starszego budynku, musi podjąć decyzję dotyczącą wyboru rodzaju stolarki okiennej. Do wyboru mamy tutaj rzecz jasna okna drewniane, oraz okna z PCV. Warto więc przyjrzeć się kwestii różnić pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami technologicznymi, bowiem nie zawsze będziemy mogli podjąć w tym zakresie taką samą decyzję. Praktycznie rzecz biorąc to będzie ona w dużej mierze uzależniona od specyficznych wymagań, jakie będziemy stawiać przed oknami w naszym domu, aczkolwiek trzeba przyznać, iż na chwilę obecną różnic pomiędzy tymi dwoma typami konstrukcji stolarki okiennej, nie znajdziemy zbyt wiele i zbyt wielkich.

Podstawowe różnice między oknami z drewna a oknami z PCV.

Przede wszystkim trzeba tutaj od razu powiedzieć o sprawach oczywistych. Różnicą podstawową będzie materiał konstrukcyjny, gdzie w jednym przypadku będziemy mieć do czynienia z naturalnym drewnem, w drugim zaś z materiałem sztucznym, jakim jest PCV. Oczywiście okna z drewna będą o wiele bardziej estetyczne, aczkolwiek należy zwrócić uwagę na fakt, iż współczesne technologie produkcyjne pozwalają nam osiągnąć niemal tak samo wysoki poziom estetyki w przypadku stolarki okiennej z PCV. Na rynku bez trudu znajdziemy modele wykonane w taki sposób, iż praktycznie są nie do odróżnienia od okien z naturalnego drewna, a przy tym z reguły będą o wiele tańszym rozwiązaniem. Niektórzy też zarzucają stolarce drewnianej, iż nie jest w stanie zagwarantować nam takiego samego poziomu izolacji termicznej oraz akustycznej. Jednakże na chwilę obecną, mamy do czynienia z tak zaawansowanym procesem technologicznym przy produkcji okien drewnianych, iż gwarantują nam one niemal taki sam poziom izolacji jak w przypadku okien z PCV. Generalnie rzecz więc ujmując, do najważniejszych różnic z naszego punktu widzenia należy tutaj wliczyć przede wszystkim kwestie estetyki, która będzie najwyraźniejsza, oraz fakt, iż okna z drewna będą podlegać obowiązkowej, okresowej impregnacji i zabezpieczaniu przed działaniem promieni słonecznych oraz szkodników takich jak korniki, czego w przypadku okien z PCV nie uświadczymy.

Ostateczny wybór.

Dokonując więc ostatecznego wyboru, warto pamiętać, iż decydując się na okna z drewna Drew Dom Bielsko Biała przede wszystkim zagwarantujemy sobie wysoki poziom estetyki. Tego typu rozwiązania sprawdzać się będą przede wszystkim wszędzie tam, gdzie będziemy mieć do czynienia z naturalnym, drewnianym wykończeniem wnętrz. W przypadku zaś wnętrz bardziej nowoczesnych, lepszym rozwiązaniem będzie rzecz jasna wybór okien z PCV, które z racji materiału, z jakiego są wykonane, będą w takich wnętrzach prezentować się po prostu lepiej. Kwestie parametrów technicznych powinniśmy raczej pozostawić na boku, gdyż współcześnie produkowane okna, zarówno z drewna, jak i z PCV, charakteryzują się zbliżonymi parametrami a co za tym idzie, nie trzeba się na tym zagadnieniem nazbyt intensywnie pochylać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *