Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

przeprowadzki
Logistyka

Zorganizuj sprawnie przeprowadzkę – przydatne akcesoria

Przeprowadzki i związana z nimi logistyka zdecydowanie należą do stresujących wydarzeń, dlatego chyba nikt nie lubi samego procesu przenoszenia się w nowe miejsce. Jest to przedsięwzięcie, z którego właściwym zaplanowaniem ma problem prawie każdy – zwykle okazuje się, że czasu jest za mało, rzeczy do zabrania zbyt dużo, a po drodze zdarza się mnóstwo niespodziewanych problemów. Czy musi tak być? Na szczęście nie! Przy odpowiedniej organizacji, wykorzystaniu przydatnych akcesoriów i pomocy ze strony profesjonalistów, można to zrobić szybko i nie tracenia nerwów.

Po pierwsze plan

Aby uniknąć chaosu i nieskoordynowanych działań, należy przyjąć odpowiednią strategię. Przede wszystkim, czynności związane z pakowaniem warto zacząć już na kilka dni przed planowaną przeprowadzką. To również dobry moment, aby zdecydować, czy jakieś przedmioty kwalifikują się do wyrzucenia lub są po prostu nieużywane – zamiast tracić energię na ich przewożenie do nowego lokum, znacznie lepiej jest je komuś oddać. Okres dwóch-trzech tygodni poprzedzających przeprowadzkę warto także wykorzystać na maksymalne opróżnienie zapasów w zamrażalniku i szafkach, oraz na załatwienie wszelkich spraw administracyjnych.

Przydatne akcesoria

Podstawę stanowią kartony i pudła. Warto zwrócić uwagę na ich wytrzymałość – i nie przeładowywać ich – dobrze sprawdzają się pudła z uchwytami. Dla dodatkowego zabezpieczenia przedmiotów szklanych lub sprzętu RTV/AGD, polecamy użycie folii bąbelkowej. Do przewożenia pościeli, która sama w sobie nie jest ciężka, ale zabierają dużo miejsca, znakomicie sprawdzą się worki próżniowe, które skutecznie zredukują zajmowaną przestrzeń. Z kolei standardowe worki foliowe (o wystarczająco wysokiej wytrzymałości) stanowią dobry sposób przewożenia rzeczy, którym nie grozi uszkodzenie w razie upadku – np. ubrań.

Ważna jest odpowiednia klasyfikacja przedmiotów i kolejność ich pakowania – np. pod względem ich niezbędności w nowym mieszkaniu. Przydatne jest tutaj wprowadzenie systemu etykietowania swojego bagażu, tak aby wiedzieć w którym pudle znajdują się konkretne rzeczy. Warto zachować porządek i nie mieszać ze sobą przedmiotów z różnych pomieszczeń – pozwoli to zaoszczędzić wiele czasu przy organizowaniu swojej nowej przestrzeni już po przeprowadzce.

Profesjonalne wsparcie

Polecamy usługi przeprowadzkowe świadczone przez firmę AKSEL w Warszawie, a także w całej Polsce i poza granicami kraju. Firma oferuje pełen zakres wsparcia dla osób prywatnych, firm, archiwów i magazynów – pakowanie, montaż, demontaż, przewóz. Realizujemy przeprowadzki niezależnie od ilości i gabarytów transportowanego mienia. Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową http://www.przeprowadzki-aksel.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *