Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

zioła na łysienie
Zdrowie

Ziołowe wsparcie w przypadku łysienia.

Łysienie to bardzo poważny problem dla wielu mężczyzn a dla niektórych wręcz temat o wysokim stopniu wstydliwości. Niektórzy z nich do tego stopnia wstydzą się swoich przerzedzonych włosów, że zaczynają w pewnym wieku golić głowę na zero celem ukrycia charakterystycznych zakoli. Generalnie jednak w pierwszej kolejności należałoby tutaj ustalić, jakie są przyczyny łysienia, a dopiero w następnej kolejności szukać rozwiązań tego problemu. Czyli tak, jak w większości przypadków chorobowych, powinniśmy zacząć od wizyty u lekarza dermatologa, który będzie mógł przeprowadzić odpowiednie badania celem ustalenia przyczyny łysienia.

Najczęstsze przyczyny łysienia.

W wyniku badań przeprowadzonych przez dermatologa można ustalić przyczyny pojawiania się łysienia. Najbardziej zaś pomocne w tym etapie są badania: trichoskopia – która pozwala precyzyjnie ustalić typ łysienia, oraz trichogram – który pozwala ocenić ilość włosów w fazie wzrostu w stosunku do ilości włosów w fazie spoczynku.

Genetyka – jest jedną z najczęstszych przyczyn łysienia. Jeśli w rodzinie mieliśmy osoby o charakterystycznych zakolach, z całą pewnością możemy się spodziewać tego samego i to stosunkowo szybko. Tutaj winne są hormony, a w szczególności męski hormon DHT (dihydrotestosteron), atakujący mieszki włosowe i hamujący tym samym ich wzrost.

Oczywiście włosy mogą wypadać także w innych sytuacjach. Na przykład w przebiegu choroby, w czasie której występuje stosunkowo wysoka temperatura ciała, która powoduje szybsze przejście włosów w fazę spoczynku. Kolejnym czynnikiem wpływającym na łysienie może być silny i długotrwały stres, podobnie jak niedobór witamin lub minerałów osłabiający strukturę włosów.

Metody walki z łysieniem.

Jednymi z najskuteczniejszych metod walki z łysieniem jest przeciwdziałanie, czyli unikanie wskazanych w powyższym akapicie czynników powodujących lub zwiększających ryzyko występowania łysienia. Oczywiście w sytuacji kiedy łysienie już się pojawi, także nie jesteśmy bezradni, bowiem do naszej dyspozycji pozostają wszelkiego rodzaju kosmetyki czy też zioła na łysienie, których stosowania pozwala pomóc w odbudowaniu struktury włosów, oraz zapobiegać ich dalszemu wypadaniu. Bardzo popularnymi środkami są także apteczne preparaty i odżywki zawierające aminexil oraz minoxidil, które faktycznie wpływają na odrastanie włosów i ich lepsze przytwierdzenie do skóry głowy. Są to środki dość kosztowne, niemniej jednak warto spróbować, szczególnie w połączeniu z najlepszymi ziołami stosowanymi w tym przypadku.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż łysienie nie jest ostatnim etapem życia mężczyzny przed śmiercią. Wcale nie jest też tak, że każdy facet po prostu prędzej czy później musi wyłysieć. Wystarczy zapobiegać i odpowiednio leczyć, a każdy z nas może się do późnej starości cieszyć bujna czupryną, zapewniającą kilka punktów przystojności więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *