Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Ogrzewanie

Zastosowanie ogrzewania kanałowego w domu jednorodzinnym.

Technologia ogrzewania domu jednorodzinnego będzie odgrywać bardzo ważna rolę z punktu widzenia zarówno ekonomii, jak również komfortu termicznego, czy też wręcz ekologii. W zasadzie, wszystkie te trzy aspekty są tutaj tak samo istotne. Nie możemy pominąć żadnego z nich. Obecnie zaś, szczególną uwagę należy poświęcić kwestii ekologii. Naszym obowiązkiem jest działać w taki sposób, aby zminimalizować zanieczyszczenia wydalane przez naszą kotłownię. Osiągnąć to zaś można na wiele różnych sposobów. Jednym z nich jest wdrożenie nowego, bardziej wydajnego systemu ogrzewania, czyli na przykład ogrzewania kanałowego. Poza tym oczywiście warto także przemyśleć wymianę źródła ciepła, czyli zrezygnować z kotła na paliwa stałe, na rzecz na przykład kotła gazowego.

Montaż ogrzewania kanałowego.

Jedną z bardziej istotnych kwestii w tym przypadku będzie rzecz jasna montaż ogrzewania kanałowego. W przypadku nowo budowanych domów, nie będzie to sprawiać najmniejszych problemów. Niemniej jednak w przypadku już eksploatowanych budynków będziemy mieć do czynienia z pewnymi trudnościami. Przede wszystkim jednak trzeba będzie w pierwszej kolejności ustalić, czy w danym budynku w ogóle możliwe jest zastosowanie ogrzewania kanałowego. Niejednokrotnie bowiem będziemy mieć do czynienia ze zbyt cienkimi podłogami, uniemożliwiającymi montaż ogrzewania kanałowego. Tutaj podłogi powinny pozwalać nam na wycięcie głębokiego na około 10 cm kanału pod grzejniki kanałowe. Tak więc same podłogi powinny być o wiele grubsze. Niejednokrotnie wyglądać to może tak iż na parterze będziemy mieć taką możliwość, przy czym na piętrze, z racji zbyt cienkiego stropu, takiej możliwości może już nie być. Trzeba to jednak starannie sprawdzić. Oczywiście trzeba będzie także przerobić nieco całą instalację, aby doprowadzić zasilanie i powrót czynnika grzewczego do grzejników kanałowych. Będzie to ta sama instalacją, rozprowadzająca ciepło do grzejników ściennych, tylko po drobnych przeróbkach.

Zalety stosowania ogrzewania kanałowego.

Warto tutaj także wspomnieć o korzystnych aspektach stosowania ogrzewania kanałowego. Jest to rozwiązanie charakteryzujące się wyższym poziomem efektywności od standardowych grzejników ściennych. Zalet mamy tutaj jednakże o wiele więcej. Do najważniejszych będziemy tutaj więc zaliczać następujące kwestie:

  • Wyższy poziom efektywności grzewczej.
  • Szybsze rozprowadzanie ciepłego powietrza po pomieszczeniu, poprzez zastosowanie wymuszonego obiegu wentylatorem
  • Zysk przestrzeni w pomieszczeniu – grzejniki kanałowe, zamontowane w podłodze nie przeszkadzają nikomu w niczym
  • Możliwość dopasowania estetyki maskownicy grzejnika tak, aby pasowała do estetyki wnętrza w domu.
  • Ograniczenie zużycia materiałów opałowych – w zależności od okoliczności w granicach 10-25%.

Mamy tutaj więc do czynienia z bardzo dobrym rozwiązaniem grzewczym, które pozwala nam osiągnąć lepszy poziom efektywności ogrzewania. Ponadto zminimalizujemy także zanieczyszczenie środowiska, co także jest istotne dla wielu z nas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *