Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Materiały budowlane

Zastosowanie materiałów geosyntetycznych w budowlance.

Nowoczesne technologie związane z materiałami budowlanymi, zapewniają nam możliwość osiągnięcia o wiele lepszych efektów w trakcie realizacji wszelkich inwestycji budowlanych. Warto tutaj szczególną uwagę poświęcić materiałom geosyntetycznym, gdyż stanowią one jedne z lepszych i bardziej ciekawych materiałów w tym zakresie. Ich zastosowanie, będzie wpływać na znaczne wydłużenie eksploatacji poszczególnych obiektów. Warto także zwrócić uwagę, iż charakteryzują się one nie tylko dobrymi parametrami technicznymi, ale także bardzo wszechstronnym zastosowaniem. Obecnie, praktycznie większość profesjonalnych inwestycji budowlanych, będzie realizowanych z zastosowaniem materiałów geosyntetycznych.

Maty antyerozyjne Polymat.

Jednym z ciekawszych przykładów materiałów geosyntetycznych będzie tutaj mata antyerozyjna Polymat. Jej zastosowanie sprowadza się przede wszystkim do sytuacji, w których należy zabezpieczyć wszelkiego rodzaju skarpy i sztuczne nasypy, do czasu naturalnego ukorzenienia się roślinności. Dzięki jej zastosowaniu, brzeg skarpy pozostanie stabilny. Nawet bardzo silne opady atmosferyczne nie będą wypłukiwać humusu oraz drobnej roślinności.
Mata antyerozyjna Polymat jest wykonana ze wzmocnionych włókien polipropylenowych. Jest także odporna chemicznie i biologicznie, oraz nieszkodliwa dla środowiska. Może być stosowana nawet w konstrukcjach mających bezpośredni kontakt z wodą pitną. Jej wbudowywanie jest stosunkowo proste. Jest ona bardzo elastyczna, dzięki czemu w trakcie wbudowywania, samoczynnie dopasowuje się do podłoża. Jednym słowem maty antyerozyjne Polymat będą materiałem stosowanym tam, gdzie należy zapewnić stosunkowo szybkie zazielenienie stromych skarp i ich ochronę przed naturalną erozją.

Materiały geokompozytowe.

Bardzo ciekawe wśród materiałów geosyntetycznych, prezentują się także geokompozyty. Są to materiały składające się z większej ilości materiałów geosyntetycznych, wykorzystując różne ich właściwości w działaniu. Obecnie zastosowanie geokompozytów w budowlance jest już dość wysokie i stale rośnie.

Jednym z najbardziej spopularyzowanych geokompozytów są tutaj materiały ROCK PEC. Wykonane z polipropylenowej, igłowanej geowłókniny z włókien ciągłych, dodatkowo wzmocnionej włóknami poliestrowymi o bardzo wysokiej wytrzymałości. Charakteryzuje się bardzo dobrą zdolnością odprowadzania wody w swojej płaszczyźnie. Z tego też powodu wykorzystywana jest bardzo często w systemach drenażowych, jak również w zbrojeniu gruntów spoistych. Dodatkowe włókna poliestrowe będą podnosić znacznie odporność geowłókniny na zniszczenia i uszkodzenia.

Generalnie, tego typu geokompozyty stanowią bardzo popularne rozwiązanie w wielu inwestycjach budowlanych, na co warto zwrócić uwagę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *