Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Pasje

Zakładamy trawnik w przydomowym ogrodzie.

Jednym z głównych elementów każdego przydomowego ogrodu, jest bez wątpienia trawnik. Wystarczy zresztą sobie tylko wyobrazić ogród bez trawnika. Wyglądałby pusto i nieefektownie. W związku z tym też, planując zakładanie ogrodu, koniecznością jest od razu wyznaczyć teren pod trawnik, który w większości przypadków będzie zajmował znaczną część naszego ogrodu, co rzecz jasna ma swoje umocowanie w praktyce. Zobaczmy jednak dlaczego należy zapewnić sobie dość sporą powierzchnię trawnika, oraz w jaki sposób prawidłowo przygotować miejsce na wysiew trawy, aby trawnik był w przyszłości estetyczny i zapewniał nam sporo przestrzeni do rekreacji w ogrodzie.

Dlaczego trawnik powinien być dość sporych rozmiarów.

Poniekąd na to pytanie odpowiedzieliśmy we wstępie pisząc o rekreacji. Otóż trawnik to nic innego jak sporej powierzchni płaszczyzna, na której możemy ustawić przyrządy do codziennej rekreacji. Ławka, altanka, grill ogrodowy i co tylko jeszcze nam wyobraźnia podpowie. Oczywiście warto także od razu zaplanować sobie ścieżki i utwardzenia terenu na miejsce przeznaczone do rekreacji. Generalnie trzeba powiedzieć, iż ogród bez trawnika jest marnotrawstwem przestrzeni, która pozwoli nam na rekreacje na wysokim poziomie.

Przygotowanie miejsca na wysiew trawy.

Aby trawnik był piękny i estetyczny, należy przede wszystkim zadbać o prawidłowe przygotowanie gleby do wysiewu. W tym celu można po kolei wykonać następujące czynności:

  • Przekopać cały teren na głębność sztychu łopaty i starannie usunąć wszystkie zanieczyszczenia, korzenie, chwasty, większe kamienie i inne (można dodatkowo zastosować chwastobójcze środki do ochrony roślin aby całkowicie pozbyć się chwastów.
  • Zasilamy przekopaną ziemię kompostem lub innym typem nawozu.
  • Wysiewamy nasiona trawy metodą na krzyż
  • Grabimy cały teren wysiewu tak, aby każde nasionko zostało przykryte warstwą gleby.
  • Ubijamy walcem ogrodowym lub innymi metodami, aby gleba była stosunkowo twarda.
  • Całość obficie nawadniamy, aby nasze nasionka miały dogodne warunki do wzrastania.

Można więc powiedzieć, iż w zasadzie nie ma tutaj żadnej wielkiej filozofii, aczkolwiek troszkę pracy będzie nas czekać, zanim uda nam się osiągnąć odpowiednio dobry trawnik ogrodowy. Niemniej jednak trzeba tutaj przyznać, iż warto poświęcić swój czas, pracę i nieco pieniędzy, aby ostatecznie osiągnąć dobrej jakości trawnik ogrodowy, który pozwoli nam na efektywne spędzanie wolnego czasu na rekreacji w ogrodzie. Co więcej, ładny trawnik będzie także nasza wizytówką. Każdy przechodząc obok z cała pewnością zwrócić uwagę na nasz przepiękny trawnik ogrodowy, co rzecz jasna przełoży się na wzrost prestiżu w najbliższym otoczeniu, a to także zawsze jest też jakąś wartością dodaną. Jednym słowem warto się poświęcić aby zapewnić sobie przepiękny trawnik w przydomowym ogrodzie, a potem jeszcze systematycznie i starannie o niego dbać, gdyż dzięki temu nasz ogród będzie najpiękniejszy w całej okolicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *