Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

wymiana okien w domu jednorodzinnym
Okna i Drzwi

Wymiana okien w domu jednorodzinnym.

Wymiana okien w domu jednorodzinnym jest bardzo kosztownym przedsięwzięciem. Trzeba tutaj przede wszystkim uwzględnić fakt, iż nasze nowe okna, powinny spełniać pewne standardy jakościowe. Najważniejszymi parametrami, na które powinniśmy zwrócić uwagę są parametry izolacji termicznej oraz akustycznej nowych okien. Są to dwa, zdecydowanie najważniejsze parametry, które w bezpośredni sposób przekładają się na koszty ogrzewania budynku, oraz komfort korzystania. Dlatego też, wymiana okien w domu jednorodzinnym, będzie wymagać od nas odpowiedniego podejścia.

Czy wymiana okien w domu jednorodzinnym jest kosztowna?

Jest to na pewno bardzo kosztowna inwestycja, do której musimy się odpowiednio przygotować pod względem finansowym. W przeciętnym domu jednorodzinnym, znajdzie się około 12-15 okien w różnych rozmiarach. Jeśli powiemy dodatkowo, iż okna małe mogą kosztować około 200 PLN, zaś okna większego rozmiaru nawet 500 PLN, to robi nam się z tego całkiem spora suma. Tym bardziej, iż musimy przecież zwrócić uwagę na parametry techniczne okien, które będziemy pozyskiwać. Tak jak już powiedzieliśmy, najważniejsze będą tutaj dwa parametry:

  • Izolacja termiczna – czyli współczynnik przenikania ciepła w. obecnie, wymogiem w tym zakresie jest, aby nowe okna charakteryzowały się współczynnikiem w na poziomie 0,8 W/(m2*K). Niemniej jednak, wybierając nowe okna, warto poszukać możliwości zakupu okien o jeszcze lepszym parametrze izolacji termicznej.
  • Izolacja akustyczna – jest to parametr zapewniający odpowiedni poziom wygłuszenia hałasów pochodzenia zewnętrznego. Dobry poziom izolacji akustycznej, będzie przekładać się na nasz poziom komfortu wewnątrz naszego domu.

Okna drewniane czy plastikowe?

Kolejną kwestią, na którą musimy zwrócić uwagę, jest to, czy zdecydujemy się na okna drewniane czy też plastikowe. Obecnie nie ma to już większego znaczenia, bowiem nowe okna drewniane, są praktycznie tak samo dobre, jak okna plastikowe. Dlatego też, możemy bez żadnych przeciwwskazań, zdecydować się na okna drewniane od firmy Drewdom, które charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Decydując się na tego typu rozwiązanie, możemy mieć pewność, iż wymiana okien w domu jednorodzinnym, będzie gwarantować nam w przyszłości o wiele lepsze warunki w zakresie komfortu, czy też kosztów ogrzewania.

Podsumowanie.

Możemy więc powiedzieć, iż obecnie, wymiana okien w domu jednorodzinnym, będzie wymagać zwrócenia uwagi na wiele kwestii. Przede wszystkim musimy pamiętać o parametrach technicznych, czyli o izolacji termicznej oraz akustycznej. Poza tym trzeba będzie także zdecydować się na to, czy wybieramy okna drewniane czy też plastikowe. W każdym jednak przypadku, wymiana okien w domu jednorodzinnym, będzie pociągać za sobą konieczność sporych wydatków. Tym bardziej, jeśli chcemy zainwestować w faktycznie dobre jakościowo okna, które zapewnią nam wysoki poziom komfortu oraz ograniczenie kosztów ogrzewania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *