Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Materiały budowlane

Wykonanie wnętrza łazienki z marmuru.

Pomieszczenie łazienki jest jednym z najbardziej narażonych na działanie wilgoci. Dlatego też, odpowiednie wykończenie łazienki, dobrze dobranymi materiałami, będzie tutaj kwestią kluczową. Jednym z lepszych rozwiązań w tym zakresie, jest wykończenie wnętrza łazienki z marmuru. Jest to materiał bardzo dobrze izolujący. W końcu marmur jest tutaj naturalnym kamieniem, a taki bardzo dobrze sprawdza się w kontakcie z wodą. Ponadto, warto sobie także tutaj powiedzieć, iż łazienka wykonana z marmuru będzie niesamowicie estetyczna. Czas spędzony w łazience na codziennej higienie osobistej, będzie z całą pewnością w stu procentach komfortowy.

Łazienki z marmuru we współczesnym budownictwie.

Obecnie bardzo często w budownictwie możemy zetknąć się z wykończeniami łazienek z marmuru. Jest to rozwiązanie dość popularne, szczególnie wśród osób z klasy średniej, które dysponują większą gotówką. Musimy przecież zdać sobie sprawę z faktu tego, iż marmur jest naturalnym kamieniem, występującym jednak stosunkowo rzadko. W związku z tym będzie bardzo kosztowny. Do tego dochodzą trudności wydobywcze, bowiem nie można tutaj stosować materiałów wybuchowych. Ich zastosowanie będzie prowadzić do nadmiernego spękania bloków marmuru, a to z kolei uniemożliwi wydobywanie odpowiednio dużych bloków do dalszej obróbki. Dochodzą do tego też, trudności związane z obróbką, bowiem mimo dużej wytrzymałości, marmur jest jednak kamieniem bardziej kruchym, niż na przykład granit.

Jednakże wykończenie wnętrza łazienki z marmuru, jest rozwiązaniem popularnym. Głównie ze względu na swoje liczne zalety, do których musimy tutaj zaliczyć:

  • Trwałość – marmur jest podobnie jak inne kamienie czyli granit i trawertyn materiałem niezwykle trwałym. Elementy wykończeń marmurowych wykonanych przed ponad dwoma tysiącami lat, dotrwały w dobrym stanie do dnia dzisiejszego.
  • Odporność na uszkodzenia – trudno będzie zupełnie przypadkowo doprowadzić do uszkodzenia marmurowych posadzek czy też płytek ściennych.
  • Wysoki poziom estetyki – jest to materiał zdecydowanie najbardziej estetyczny, wśród wszystkich, stosowanych w budownictwie naturalnych kamieni.
  • Wszechstronność zastosowania – jeśli chodzi łazienki z marmuru, to możemy tutaj spotkać się z bardzo dużą ilością elementów wykończenia wykonanych z marmuru. Znajdą się tutaj posadzka, płytki ścienne, obudowy armatury łazienkowej, a także elementy ozdobne, czy też wręcz parapety okienne.

Koszty realizacji łazienki z marmuru.

Jedną i w zasadzie jedyną wadą w tym przypadku będzie koszt realizacji. Jeśli zdecydujemy się na kompletną łazienkę z marmuru to trzeba będzie liczyć się z kosztami liczonymi w dziesiątkach tysięcy złotych. Z reguły będziemy tutaj mieć do czynienia z kosztem o około 3-4 razy wyższym, niż w przypadku zastosowania innych rozwiązań. Niezależnie jednak od tego, iż wykonanie kompletnej łazienki z marmuru będzie stosunkowo kosztowne, to jednak nie brakuje chętnych na tego typu rozwiązania. W końcu w zamian dostaniemy wysoki poziom estetyki i trwałości wykończenia łazienki, a to bardzo ważne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *