Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Wyposażenie wnętrz

Wykonanie schodów granitowych.

Jednym z poważniejszych zadań, jakie może nas czekać podczas realizacji budowy nowego domu jednorodzinnego, jest montaż schodów granitowych, wraz z ich wykonaniem. Z reguły możemy przyjąć założenie, iż nikogo z nas nie będzie stać na odpowiednie narzędzia, niezbędne do wykonania schodów z tak twardego kamienia, toteż z całą pewnością będziemy tutaj szukać odpowiedniego zewnętrznego wykonawcę. Nie zwalnia nas to jednak z poszerzenia swojej wiedzy w tym zakresie, abyśmy mogli przynajmniej wiedzieć, w jaki sposób tego rodzaju schody z granitu są wykonywane, oraz jak należy je w następnej kolejności montować, bowiem pozwoli nam to na kontrolowanie wykonawcy, czy aby na pewno wszystko dobrze wykonuje. Zobaczmy wobec tego, w jaki sposób przebiega cały proces wykonania oraz montaży schodów granitowych na prostym, poniższym przykładzie.

Przygotowanie i obmiar.

Zanim w ogóle będzie możliwe wykonanie schodów granitowych, należy przygotować odpowiedni projekt, bowiem w zależności od pomysłu, możemy zastosować różnorodne rozwiązania. Można na przykład wykorzystać stelaż ze stali nierdzewnej, na którym będziemy montowali ociosane i oszlifowane bloki granitowe, a możemy także przygotować schody murowane, które następnie zostaną oklejone płytami granitowymi. Tak czy inaczej niezbędne będzie przeprowadzenie profesjonalnego obmiaru przez wykonawcę schodów, który na podstawie dokonanych pomiarów będzie mógł przystąpić do wykonania schodów z granitu. Należy tutaj zwrócić szczególna uwagę na przestrzeganie zapisów projektu, bowiem uwzględnia on nie tylko kształt schodów granitowych, ale jednocześnie zapewnia nam ich wytrzymałość, toteż wszystkie założenia projektowe powinny być ściśle przestrzegane, jeśli gotowe już schody maja charakteryzować się odpowiednią trwałością i estetyką.

Wykonanie i montaż.

W kolejnym kroku wykonawca będzie musiał przygotować odpowiednie płytki granitowe, bądź też całe bloki granitu i odpowiednio je przyciąć a następnie oszlifować, aby nadawały się do montażu. Czasami zdarzyć się może, że nie wszystkie elementy będzie można przygotować od razu, toteż będą one docinane i szlifowane na miejscu. Musimy to mieć na względzie podczas montażu schodów, aby mieć świadomość tego, iż niektóre elementy celowo są zostawione do przycięcia w trakcie pracy. W czasie prac montażowych należy zachować szczególna ostrożność, bowiem materiał na schody granitowe jest bardzo drogi, a co za tym idzie, w przypadku jakichkolwiek uszkodzeń i wypadków, niestety będziemy musieli ponieść dodatkowe koszty. Oczywiście profesjonalista, wiedzący niemal wszystko o pracach montażowych przy schodach z granitu, prawie nigdy nie dopuści do jakichkolwiek strat, toteż warto pamiętać, iż zlecenie prac fachowcowi będzie podnosić nam poziom bezpieczeństwa, terminowość, oraz jakość. Po prostu ktoś, kto spędził wiele lat na wykonywaniu i montażu schodów granitowych, będzie w stanie tego typu prace przeprowadzić bardziej profesjonalnie i o wiele szybciej niż ktokolwiek inny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *