Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Wypoczynek i rekreacja

Wyjazd w Dolomity

Dolomity to górskie pasmo leżące we Włoszech na terenie Południowych Alp Wapiennych, gdzie w ostatnim czasie bardzo często organizowane są wszelkiego rodzaju wyjazdy trekkingowi, w czasie których będziemy mieli okazję zdobyć kilka najbardziej popularnych okolicznych szczytów. Wyjazd do najbardziej kosztownych nie należy, bowiem za 8 dni pobytu wraz z dojazdem zapłacimy w granicach 1350 PLN, co przecież jak na nasze warunki i zarobki, wcale nie jest najdroższa ofertą, tym bardziej, iż w ramach takiego wyjazdu zagwarantujemy sobie o wiele lepsze możliwości wypoczynku, niż gdybyśmy zdecydowali się na samodzielną organizację. Zobaczmy wobec tego, jak skorzystać z okazji wyjazdu w Dolomity, oraz które biuro podróży będzie dla nas w tym przypadku zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem.

Jak wygląda zorganizowany wyjazd w Dolomity?

Decydując się na wyjazd organizowany przez biuro podróży, warto z góry zabezpieczyć się na taki wyjazd, i dowiedzieć, jak będzie wyglądać plan całego wyjazdu, aby być na wszystko bardzo dobrze przygotowanym. Otóż po ustaleniu terminu i opłaceniu wyjazdu, należy o konkretnej porze pojawić się na przystanku, z którego odjeżdża autobus w stronę Alp włoskich, przez Austrię. Autobus przejeżdża przez Kraków, Katowice, Tychy, Bielsko Białą oraz kilka innych miejscowości, toteż większość mieszkańców południowej Polski bez większych trudności będzie mogła dostać się na miejsce wyjazdu. Następnego dnia po przyjeździe, kiedy tylko uda nam się wypocząć, zaczyna się zabawa, i każdy kolejny dzień, to kolejne szczyty Dolomitów, wśród których zdecydowanie najbardziej okazałym jest Cima Brenta (3150 m n.p.m.), aczkolwiek nie jest to szczyt najwyższy w tej części włoskich Dolomitów. Najwyższym szczytem jest tutaj górujący nad okolicą, masyw Marmolada (3342 m n.p.m.), aczkolwiek nie zawsze znajduje się on w planach wycieczek organizowanych przez biura podróży.

Dodatkowe atrakcje turystyczne

Generalnie rzecz ujmując, podczas 6 dni podróży po Dolomitach, przyjdzie nam zwiedzić kilka ciekawych miejscowości, wraz z ich przepiękną architekturą, aczkolwiek przeważać będą tutaj wycieczki typowo górskie, na szlaku, nastawione na zdobywanie kolejnych alpejskich szczytów. Trzeba przyznać, iż 1350 PLN, z założeniem dodatkowych zniżek, na jakie możemy liczyć w biurze podróży Apter.pl, to niezbyt wygórowane pieniądze, jak na tak dobrze zorganizowany wyjazd w Alpy. Najlepszym zaś rozwiązaniem jest stałe obserwowanie strony internetowej Apter.pl, bowiem bardzo często można tam trafić na wyjątkowe okazje, które zagwarantują nam możliwość wyjazdu w Alpy, czy też w inny rejony na trekking w jeszcze bardziej przystępnej cenie. Bardzo często będziemy tutaj bowiem mieć do czynienia z ciekawymi promocjami i obniżkami cenowymi, a to dla każdego z nas jest chyba jednym z najważniejszych aspektów organizacji takich wyjazdów, jeśli w dobrym biurze podróży możemy zorganizować nasz wyjazd wakacyjny w nieco bardziej przystępnych cenach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *