Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

wyjazd na trekking w Tatrach
Wypoczynek i rekreacja

Wyjazd na trekking w Tatry.

Wyjazd na trekking w Tatry, to bardzo dobra opcja, która jest jednocześnie doskonałym wręcz przygotowaniem do poważniejszych wypraw, na przykład w Alpy. Także tutaj znajdziemy odpowiednio wymagające trasy górskie, do których pokonania należy się prawidłowo przygotować i wyposażyć. Nie jest istotne to, iż będziemy poruszać się po krajowych górach. Tatry także potrafią być bardzo wymagające, i już niejedna osoba się o tym przekonała. Dlatego też, planując wyjazd na trekking w Tatry, musimy się przede wszystkim bardzo dobrze do niego przygotować.

Rzeczy niezbędne na wyjazd na trekking w Tatrach.

Przede wszystkim, musimy pamiętać o kwestii dopasowania swojego obuwia i odzieży do aktualnie panujących warunków pogodowych. Zawsze tez musimy mieć ze sobą dodatkową odzież i czystą, suchą bieliznę, na wypadek jej przemoczenia. Dodatkowa odzież przyda się zaś w przypadku nagłego załamania pogodowego, co przecież w górach jest kwestią stosunkowo normalną. Musimy być na takie sytuacje i przypadki odpowiednio przygotowani, aby nic nas nie zaskoczyło.

Do tego wszystkie musimy także przygotować następujące elementy podstawowego wyposażenia:

  • Plecak – najlepiej nieprzemakalny o pojemności co najmniej 30-40 litrów.
  • Apteczkę pierwszej pomocy – z podstawowymi lekami i opatrunkami oraz lekami, które zażywamy na co dzień.
  • Zabezpieczenie przeciwsłoneczne – czyli okulary, czapkę z daszkiem oraz kremy z filtrem UV. Jest to niezbędne nawet wiosną czy też jesienią, bowiem na pewnych wysokościach, słońce może niejednemu dać się mocno we znaki.
  • Pojemniki na wodę – przede wszystkim na wodę czystą, ale mogą się okazać przydatne także termosy na ciepła kawę lub herbatę.
  • Sprzęt trekkingowy – czyli przede wszystkim składane kijki trekkingowe. Jeśli będziemy z góry wiedzieli, że nasz szlak będzie wiódł ośnieżonymi zboczami, to przydatne mogą się także okazać raki a nawet czekan górski.

Przygotowanie fizyczne

Warto także pamiętać o tym, aby regularnie dbać o swoją kondycję fizyczną. Regularne odwiedzanie siłowni, czy też pływalni, będzie w tym na pewno pomocne. Dodatkowo, możemy częściej korzystać z roweru w ramach dojazdów do pracy, jeśli tylko będzie taka możliwość. Warto jednak pamiętać, iż nie wystarczy na tydzień przed wyjazdem wybrać się na siłownię. Jeśli nasz wyjazd na trekking w Tatry ma być bezpieczny i korzystny, to musimy być do niego prawidłowo przygotowaniu pod względem wydolnościowym. Tak więc zdrowszy i bardziej aktywny tryb życia należy włączyć od razu i trzymać go przez cały czasu.

Podsumowanie.

Możemy więc powiedzieć, iż wiosenny trekking w Tatrach to bardzo dobra opcja dla każdego z nas. Opcja, do której jednak należy się dobrze przygotować. Z drugiej jednak strony, jest to idealne przetarcie przed bardziej wymagającymi wyjazdami trekkingowymi. Wyjazd na trekking w Tatry, pokaże nam, na jak wiele wysiłku nas stać w trasie. Wskaże nasze mocne i słabe strony, a to pozwoli nam lepiej zaplanować przyszłe, bardziej wymagające wyjazdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *