Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

wyjazd na trekking dookoła Mont Blanc
Wypoczynek i rekreacja

Wyjazd na trekking dookoła Mont Blanc

Góry to miejsce, gdzie ziemia spotyka niebo, a przy okazji możemy przekonać się, że nasza kondycja też spotyka swoje granice. Jednym z takich wyjątkowych miejsc jest Mont Blanc, majestatyczna góra w Alpach Zachodnich. Nie trzeba być doświadczonym alpinistą, żeby zafundować sobie wyprawę dookoła tego piękno-masywu. Warto jednak wiedzieć, jak się do tego zabrać, co ze sobą zabrać i jakie opcje oferują biura podróży. Dlatego też, dzisiaj zabierzemy Was na wirtualną wycieczkę po trekkingu dookoła Mont Blanc.

Jak zorganizować wyjazd na trekking dookoła Mont Blanc?

Organizując wyprawę na trekking dookoła Mont Blanc, warto mieć na uwadze kilka istotnych aspektów.

 • Plan trasy – w pierwszej kolejności trzeba ustalić trasę. Chodzi przecież o okrążenie całego masywu! Na szczęście istnieje wiele wariantów, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Najpopularniejsza to „Tour du Mont Blanc”, trasa o długości około 170 km, która prowadzi przez Francję, Włochy i Szwajcarię.
 • Czas trwania – trekking dookoła Mont Blanc to niezła wyprawa, więc warto przemyśleć, ile czasu chcemy jej poświęcić. Standardowo trwa około 10-12 dni, ale można dostosować to do własnych potrzeb.
 • Zakwaterowanie – gdy już mamy trasę i czas wyprawy, warto zastanowić się nad miejscami noclegowymi. Możemy wybierać między schroniskami górskimi, hotelami, a nawet namiotami. To zależy od naszych preferencji i budżetu.
 • Przygotowanie fizyczne – przygotujmy się też kondycyjnie. Mont Blanc nie jest łatwym celem, więc trochę treningu przed wyprawą nie zaszkodzi.
 • Permit – nie zapomnijmy o odpowiednich dokumentach. Niektóre obszary wokół Mont Blanc są chronione, więc warto sprawdzić, czy potrzebujemy jakiegoś pozwolenia na wstęp.

Wyjazdy na trekking dookoła Mont Blanc w ofercie biur podróży

Jeśli cała ta organizacja brzmi dla Was zbyt skomplikowanie, zawsze możecie skorzystać z usług biura podróży. Wiele firm oferuje gotowe pakietowe wyjazdy na trekking wokół Mont Blanc w Alpach. Co to oznacza?

 • Bezpieczeństwo – biura podróży dbają o Wasze bezpieczeństwo. Mają doświadczonych przewodników, którzy znają teren jak własną kieszeń.
 • Komfort – noclegi, wyżywienie, transport – wszystko jest zorganizowane. Możecie skupić się tylko na samym trekkingu.
 • Grupa – wyjazdy grupowe to doskonała okazja do poznania nowych ludzi. Może się okazać, że Wasza wędrówka dookoła Mont Blanc zostanie wzbogacona o nowe przyjaźnie.
 • Wynajem sprzętu – jeśli nie macie odpowiedniego sprzętu, nie musicie się martwić. Biura podróży często oferują wynajem sprzętu.
  Wyposażenie niezbędne na wyjazd trekkingowy

Przygotowanie do trekkingu to klucz do udanej wyprawy.

Oto co powinno się znaleźć w Waszym ekwipunku:

 • Buty trekkingowe – dobrze dobrane buty to podstawa. Starajcie się wybierać te, które są już wybiegane, żeby uniknąć odcisków i obtarć.
 • Plecak – wybierzcie wygodny plecak o pojemności 30-40 litrów. To wystarczająco dużo miejsca na Wasze rzeczy.
 • Odzież – warstwowa odzież to klucz do komfortu. Zabezpieczcie się przed deszczem i zimnem.
 • Sprzęt turystyczny – kije trekkingowe, latarka, kompas, mapa – to rzeczy, których nie możecie zapomnieć.
 • Apteczka – zawsze lepiej mieć ją ze sobą, nawet jeśli nic złego się nie wydarzy.
 • Dokumenty – paszport, legitymacja, ewentualne pozwolenia – trzymajcie je w miejscu łatwo dostępnym.

Podsumowanie

Wyjazd na trekking dookoła Mont Blanc to niezapomniana przygoda, która pozostawi Wam wiele pięknych wspomnień. Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się zorganizować wyprawę samodzielnie, czy skorzystacie z usług biura podróży, pamiętajcie o odpowiednim przygotowaniu i wyposażeniu. To gwarantuje Wam udany i bezpieczny trening w towarzystwie zapierających dech w piersiach widoków. Przygotujcie się na trudne podejścia i jeszcze trudniejsze zejścia, na śmiechy i łzy, na piękno przyrody, które nigdy nie przestaje zachwycać. Mont Blanc czeka na Was!
Podsumowując, Mont Blanc to nie tylko najwyższy szczyt w Europie Zachodniej, to także symbol przygody i wytrwałości. Dookoła niego można podziwiać niezwykłe widoki, poznawać nowych ludzi i testować swoje siły. Czy jesteście gotowi na ten niezwykły trekkingowy wyjazd?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *