Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

wydajność prac spawalniczych
Przemysł i Produkcja

Wydajność prac spawalniczych.

Wydajność prac spawalniczych, jest uzależniona od wielu czynników. Wpływ kluczowy ma oczywiście doświadczenie i wiedza pracownika realizującego poszczególne prace. Aczkolwiek równie istotne będzie to, czy zagwarantujemy mu odpowiednie wyposażenie stanowiska spawalniczego. Im lepszej klasy wyposażenie, spełniające najważniejsze wymagania, tym lepsze warunki do pracy, a tym samym wydajność prac spawalniczych. Warto więc w pierwszej kolejności zastanowić się właśnie nad inwestycjami w odpowiednio dobrane wyposażenie, które pozwoli znacznie ograniczyć czas, niezbędny na realizację poszczególnych zadań.

Jak poprawić wydajność prac spawalniczych?

Tak jak już wspomnieliśmy, przede wszystkim, będziemy to mogli osiągnąć poprzez inwestycję w nowoczesne wyposażenie stanowiska spawalniczego. W tym przypadku, bardzo dobre efekty będą przynosić nowoczesne pozycjonery do spawania przemysłowego. Są to specjalne urządzenia, ściśle dopasowane do zakresu konkretnych robót spawalniczych na poszczególnych stanowiskach. Pozwalają na montaż spawanych elementów do stołu urządzenia, a następnie na ich unoszenie i dowolne obracanie oraz nachylanie. Pozwala to na stosunkowo precyzyjne ustawienie spawanego elementu względem operatora, bez konieczności wykorzystywania suwnicy warsztatowej.

Takie podejście zapewnia znaczne ograniczenie czasu realizacji poszczególnych prac, a to zaś zapewnia, iż wydajność prac spawalniczych wyraźnie wzrasta. Przekłada się to oczywiście na wyraźny wzrost dochodów przedsiębiorstwa. Niemniej jednak, wydajność prac spawalniczych nie jest w tym przypadku jedyną korzyścią.

Bezpieczeństwa realizacji robót spawalniczych.

Możliwość montażu wielkogabarytowych elementów na pozycjonerach spawalniczych, pozwala uniknąć wielu zagrożeń, pojawiających się w czasie ustawiania elementów do spawania, przy wykorzystaniu suwnicy warsztatowej. Tutaj mamy tylko jednorazowe jej wykorzystanie przy dostarczeniu elementu na stanowisku a potem przy jego odebraniu. Poza tym, jest on zamontowany na stole pozycjonera a operator dostosowuje jego ustawienie do swoich potrzeb przy pomocy pilota lub pulpitu sterującego. W każdym przypadku, jest to bardzo korzystnym rozwiązaniem, dzięki któremu, wydajność prac spawalniczych w wielu przypadkach rośnie równocześnie ze wzrostem poziomu bezpieczeństwa, podczas ich przebiegu.

Podsumowanie.

Ostatecznie więc można powiedzieć, iż wydajność prac spawalniczych, nie powinna być rozpatrywana w oderwaniu od poziomu ich bezpieczeństwa. Nie możemy dążyć tylko i wyłącznie do wzrostu poziomu wydajności, bez zwracania uwagi na bezpieczeństwa. Należy patrzeć jednocześnie na obydwie te kwestie i rozwijać je jednocześnie. Dzięki temu zapewnimy sobie, iż wydajność prac spawalniczych, nie będzie przekładać się na wzrost wypadkowości w przedsiębiorstwach tego typu. A trzeba pamiętać, iż tutaj, wypadki mogą być bardzo nieprzyjemne w konsekwencjach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *