Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Maszyny budowlane Narzędzia budowlane

Wyburzenia realizowane z zastosowaniem minikoparki.

Minikoparka to jedna z ciekawszych maszyn budowlanych, zapewniająca podniesienie efektywności realizacji wielu prac, głównie ziemnych. Jej zastosowanie jest stosunkowo szerokie, toteż jest przydatna praktycznie w każdej firmie. Co więcej, do minikoparki zawsze można jeszcze dokupić dodatkowe wyposażenie pod postacią młota hydraulicznego, dzięki czemu można będzie z jej pomocą realizować proste, mniej wymagające prace wyburzeniowe. Przyjrzyjmy się zatem zastosowaniu samej minikoparki, jak i młotów wyburzeniowych do minikoparek, aby przekonać, iż zakup tego typu maszyn i urządzeń, będzie dla wielu firm jedną z lepszych inwestycji.

Zastosowanie minikoparki z młotem hydraulicznym.

Zacząć trzeba tutaj od określenia przydatności samej minikoparki w firmie budowlanej. Otóż, urządzenie tego typu, zastępuje tradycyjną koparkę wszędzie tam, gdzie ta nie jest w stanie się dostać. Podczas realizacji wykopów na nowe linie wodociągowe czy też kanalizacyjne na prywatnych posesjach, trudno sobie wyobrazić wjazd dużą koparką gąsienicową na teren ogródka. Z całą pewnością można by doprowadzić do zbyt wielu zniszczeń. Minikoparka w takich okolicznościach jest rozwiązaniem o wiele bardziej bezpiecznym. Tak samo zresztą przydany okazuje się młot hydrauliczny do minikoparki, bowiem w trakcie realizacji tego typu wykopów, można dość często natrafić na przeszkody gruntowe w postaci na przykład większych fragmentów skał, czy też resztek starych konstrukcji betonowych, których nie sposób usunąć z gruntu. Trzeba je więc najpierw rozkruszyć a dopiero potem usunąć, a w tym celu młoty hydrauliczne na minikoparkach sprawdzają się wręcz idealnie, głównie przez wzgląd na stosunkowo sporą energię uderzenia, dobre parametry pracy, oraz zwartą, kompaktową konstrukcję.

Dobór młota do minikoparki.

Oczywiście trzeba będzie także dokonać wyboru i zakupu młota do minikoparki, co już nie jest tak prostym zadaniem. W tym aspekcie, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zdanie się na profesjonalistów, czyli autoryzowanych przedstawicieli uznanych producentów, którzy zrobią to za nas. Można oczywiście szukać na rynku wtórnym, ale niestety bez odpowiedniej wiedzy, z reguły tylko na tym stracimy, lub doprowadzimy do uszkodzenia posiadanej minikoparki poprzez eksploatację niedopasowanego do niej młota. Dobry przedstawiciel producenta młotów dobierze nam odpowiednie młot wyburzeniowy do minikoparki1 w oparciu o model i typ posiadanej przez nas maszyny. Zapewni nam dopasowaną płytę adaptacyjną, która umożliwi sprawny i bezpieczny montaż młota na ramieniu naszej minikoparki, a co najważniejsze zapewni nam regularne jego serwisowanie oraz obsługę posprzedażną. Dlatego też, warto tutaj jednak wydać większe nieco pieniądze na młot wyburzeniowy do minikoparki, ale w zamian cieszyć jego dobrym stanem technicznym i możliwością eksploatacji przez bardzo długi czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *