Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Zdrowie

Wiosenne przeziębienia i grypa.

Okres graniczny między zimą a wiosną, to z punktu widzenia naszego zdrowia, tak samo niebezpieczny czas, jak okres graniczny między jesienią a zimą. Będziemy mieć do czynienia z niezbyt wysokimi temperaturami, deszczem, porywistym wiatrem i chłodem, a to wszystko przyczynia się do większego poziomu zachorowalności na grypę i większej skłonności do przeziębień. Ciężko jest nam dobrać odpowiednie ubrania, które pozwolą zabezpieczyć się przed przegrzaniem a jednocześnie przeziębieniem, toteż, warto się wyczulić na te kwestie. Warto przeciwdziałać zachorowaniom niż później wykupywać kosztowne lekarstwa i brać wolne w pracy.

Przede wszystkim odpowiednie ubranie.

Mimo, iż na dworze pozornie będzie ciepło, nie zapominajmy o czapce i szaliku, gdyż dotkliwy wiatr może być bardzo nieprzyjemny w pierwszych dniach wiosny. Termometry będą wskazywać temperaturę nawet powyżej 15 stopni Celsjusza, niemniej jednak właściwa, temperatura odczuwalna, może być nawet o połowę niższa. W połączeniu z silnym wiatrem i chłodem, faktycznie może się to przyczynić do wzrostu zagrożenia przeziębieniem a nawet grypą. Można więc uczciwie powiedzieć, iż po raz kolejny nadchodzi czas leczenia przeziębień i grypy, toteż warto uzbroić się w podstawową wiedzę, na temat tego co robić, kiedy przeziębienie już nas dopadnie. Kiedy mimo wszelkiej staranności i sumienności w kwestiach ubraniowych gdzieś i tak nas zdążyło przewiać, i skończyło się zatkanym nosem, bólem głowy i zatok oraz ogólnie pogorszeniem samopoczucia.

Walka z przeziębieniem.

Wielu z nas automatycznie w tym czasie wybiera się do apteki po podstawowe leki dostępne bez recepty. Nie jest to jednak rozwiązaniem najlepszym mimo, iż bardzo często wystarczająco skutecznym. Okazuje się bowiem, iż nadużywanie wszelkich leków farmakologicznych może prowadzić do poważnego osłabienia pracy naszej wątroby. Wszystkie te leki z reguły przygotowywane są na bazie paracetamolu, a ten jak wiemy jest dość kłopotliwym związkiem dla naszej wątroby i jego trawienie wymaga sporego zaangażowania wątroby. Generalnie rzecz biorąc, lepszym rozwiązaniem zdaje się być zainwestowanie z leki ziołowe wzmagające naszą odporność, które także dostępne są bez recepty zarówno w aptekach jak i w profesjonalnych sklepach zielarskich. Tego typu leki przygotowane są na bazie ziół, są w pełni naturalne, a tym samym jak najbardziej bezpieczne dla naszego organizmu. Nie wywołują żadnych skutków ubocznych i nie przyczyniają się do degradacji funkcji wątroby, skutkiem czego ich zażywanie jest w pełni bezpieczne. Co prawda trzeba będzie cierpliwiej przejść przez okres przeziębienia, niemniej jednak dla własnego zdrowia w przyszłości, z cała pewnością warto tak podejść do kwestii leczenia przeziębienia. Zyskamy na lepszym, ogólnym stanie naszego zdrowia, zaś na przyszłość nasz organizm już będzie odpowiednio wzmocniony do walki z przeziębieniem. Jedynie w przypadku drastycznego pogorszenia samopoczucia warto wybrać się do lekarza, bowiem jeśli to już grypa to koniecznością będą antybiotyki, gdyż jak powszechnie wiadomo, z grypą nie ma żartów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *