Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Ubezpieczenia

Ubezpiecz się

Ubezpieczanie samych siebie jest praktykowane dosyć często. Oczywiście od tej reguły są wyjątki, bo faktycznie nie każdy ma wykupioną polisę ubezpieczeniową, ale jednak większość z nas liczy się z tym, że w każdej godzinie, w każdej nawet minucie naszego życia coś może nam się przytrafić i jednak warto się ubezpieczyć. Ubezpieczają się nie tylko osob y dorosłe, które mają już pełną świadomość tego, co może się stać. Ubezpieczają się nawet dzieci, gdyż w szkołach, podczas przerw, czy czasami nawet podczas niektórych lekcji, wszystko może się zdarzyć. Takich przypadków, że uczeń w szkole złamał nogę, palec czy zwichnął rękę było mnóstwo i takie sytuacje mają miejsce praktycznie każdego dnia, zatem rodzice chcąc uchronić się od martwego punktu, w którym staną oni wraz ze swoim dzieckiem, gdy nikt nie poniesie za to odpowiedzialności i ubezpieczają swoje dzieci. Ubezpieczają się dziś nawet rolnicy, choć w zasadzie nie powinno nas to dziwić, bo jeśli cokolwiek stałoby się z gospodarstwem rolnym, to taka osoba automatycznie traci źródło, czasami jedynego, utrzymania. Jednak my, jako indywidualni klienci ubezpieczalni czy też osoby decydujące o tym, czy ubezpieczyć nasze dzieci mamy w tej kwestii wybór i możemy ubezpieczyć siebie i nasze potomstwo, ale jednak nie musimy – jest to decyzja na miarę naszej odpowiedzialności. Jak jest natomiast w przypadku rolników?

Rolnik ma obowiązek

Rolnicy nie należą do grupy osób, które mają wybór odnośnie wykupienia ubezpieczenia. Rolnicy należą do tej grupy osób, które mają taki obowiązek i muszą go spełnić. Tak naprawdę obowiązkowe ubezpieczenie dla rolników to bardzo dobry obowiązek, bardzo dla rolników korzystny, gdyż ubezpiecza on ich gospodarstwa nawet od działań osób trzecich, na przykład sąsiadów czy jakichkolwiek osób, które przyczynią się do powstania negatywnych skutków odbijających się na czyichś uprawach. Niemniej jednak wciąż jeszcze niektórzy rolnicy buntują się, że OC dla rolnika jest obowiązkiem, a nie wolną wolą, gdyż ubezpieczenie takie, jak zresztą w każdym innym przypadku, wiąże się z kosztami. A co w sytuacji, gdy właściciel gospodarstwa rolnego nie wykupi OC dla rolnika?

Co grozi „buntownikom”?

Rolnikom, którzy nie podporządkują się wymaganiom odnośnie ubezpieczenia i jednak go nie wykupią grozi oczywiście kara, gdyż jest to działanie wbrew prawu. To, że OC dla rolnika jest obowiązkiem określa nasze polskie prawo, a łamanie prawa, jak zresztą wszyscy wiemy, zawsze wiąże się z karą. Czasami tylko udaje się jej uniknąć, ale czy naprawdę warto ryzykować? Jeśli więc obowiązkowe ubezpieczenie dla rolników nie zostanie wykupione w ogóle lub nawet w określonym terminie, to takiemu właścicielowi gospodarstwa grozi kara pieniężna. Zastanówmy się więc, czy aby na pewno warto ryzykować dodatkowe koszty na rzecz takiej kary, czy może lepiej jednak wykupić ubezpieczenie, dzięki któremu w przyszłości, gdy cokolwiek złego przytrafi się naszemu gospodarstwu, możemy nawet sporo zyskać i mieć pewność, że nie zostaniemy takiej sytuacji pozbawieni dochodu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *