Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Wypoczynek i rekreacja

Trekking w okolicy Matterhorn.

Matterhorn to szósty co do wysokości samodzielny szczyt alpejski o wysokości 4478 m n.p.m. Jest to jednocześnie najbardziej rozpoznawalny szczyt na całym świecie, bowiem jego sylwetka utożsamiana jest z symbolem góry w ogóle. Szczyt ten po raz pierwszy zdobyty został 14 lipca 1865 roku, kiedy to na jego wierzchołku stanęła siedmioosobowa ekipa Edwarda Whympera, który wcześniej już podejmował nieudane próby jego zdobycia. My jednak nie będziemy skupiać się na zdobycia tak nieosiągalnej dla przeciętnego człowieka góry, a raczej skupimy się na tym, jakie możliwości będą przed nami aby dobrze spędzić czas w jej pobliżu, wybierając się na trekking górski w okolicy szczytu Matterhorn.

Trekking alpejski w rejonie Matterhorn.

Każdy wyjazd trekkingowy to poważne wyzwanie, któremu należy stawić czoła, przede wszystkim poprzez odpowiednie przygotowanie, oraz solidne zebranie porządnego, profesjonalnego ekwipunku. Wiele z wycieczek w tej okolicy przygotowanych jest właśnie z myślą o najmniej doświadczonych wędrowcach, toteż noclegi zaplanowane są z reguły w lepszych hotelach, zaś cały bagaż przewożony jest z miejsca na miejsce autokarami. W trakcie wyjazdu mamy z reguły do dyspozycji dwie trasy przejścia. Jedną bardziej wymagającą, której pokonanie zajmie z reguły do ośmiu godzin, oraz trasę krótszą, do pokonania której wystarczą nam trzy, może cztery godziny. Wybierając wariant krótszy, będziemy mogli zawsze skorzystać z większej ilości czasu wolnego na relaks w hotelowym basenie, Spa czy też jacuzzi, lub wybrać się na zwiedzanie okolicznych zabytków kultury i sztuki. PO prostu trekkingi alpejskie w rejonie Matterhorn są tak przemyślane w swojej organizacji, aby jak największa ilości turystów mogła z tej oferty skorzystać i po prostu dobrze i solidnie wypocząć.

Organizacja wyjazdu na trekking w rejonie Matterhorn.

Do wyboru mamy tutaj dwa rozwiązania. Pierwszym z nich będzie samodzielna organizacja wyjazdu, zaś drugim skorzystanie z oferty przygotowanej przez biuro podróży. Pierwsza opcja jest raczej skierowana do osób, którzy posiadają już pewne doświadczenie w wyjazdach trekkingowych, dzięki czemu wiedza jak to wszystko przygotować i zaplanować aby wyjazd zaliczyć do udanych. W tym aspekcie mamy także większą swobodę podejmowania decyzji co do kierunku marszu, wytyczania trasy i wszystkich pozostałych elementów wyjazdu. Wyjazd z biurem podróży to przede wszystkim minimum formalności, aczkolwiek trzeba będzie w takim przypadku liczyć się z koniecznością poniesienia zdecydowanie wyższych kosztów wyjazdu. Tutaj jednakże będziemy mogli czuć się w pełni bezpiecznie, a podczas samego już wyjazdu nie będziemy się musieli dosłownie niczym przejmować, jak to ma miejsce podczas samodzielnej organizacji wyjazdu. Oczywiście ostateczny wybór należy tutaj do nas samych i to my powinniśmy podjąć decyzję w jaki sposób wypoczniemy w rejonie Matterhorn. Grunt to porządny i solidny wypoczynek w jego najbardziej aktywnych formach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *