Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Usługi logistyczne

Transport towarów w kontenerach

Jednym z bardziej efektywnych sposobów transportu towarów na duże odległości, przede wszystkim w spedycji zagranicznej, jest wykorzystanie kontenerów, aczkolwiek wiąże się z dość sporymi trudnościami z zakresu logistyki. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, iż kontenery wymagają odpowiedniego podejścia w kwestii ich magazynowania, załadunku, rozładunku oraz samego transportu zarówno drogą kolejową jak i droga morską. Oczywiście stanowią także doskonałe rozwiązanie dla transportu międzykontynentalnego, wobec czego większe przedsiębiorstwa, które posiadają kontrahentów na całym świecie dość często korzystają z tego typu rozwiązań. Zobaczmy więc z jakimi korzyściami oraz z jakimi trudnościami będzie się wiązać korzystanie z magazynowania i transportu towarów w kontenerach.

Duża przestrzeń magazynowania.

Przede wszystkim na składowanie kontenerów wymagana jest stosunkowo spora przestrzeń magazynowa, toteż nie każdy przedsiębiorca może sobie na takie rozwiązania pozwolić. Niemniej jednak na chwilę obecną na rynku działa wiele firm oferujących nam obsługę magazynowa kontenerów. Tego typu przedsiębiorstwa dysponują nie tylko odpowiednią przestrzenią magazynową, ale także sprzętem niezbędnym do przeładunku ciężkich kontenerów na kolej a następnie ich transport do portu, gdzie zostaną załadowane na transportowce i wyekspediowane do naszych zagranicznych kontrahentów.

Wady rozwiązania

Jeśli chodzi o wady, to należy tutaj zwrócić uwagę na fakt, iż w transporcie kontenerowym musimy zagwarantować sobie dość sporą ilość towaru, aby zapełnić cały kontener, gdyż w przeciwnym razie będziemy ponosić niepotrzebne koszty, bowiem tutaj płacimy za kontener a nie za to jest w środku. W Bielsku Białej działa firma Zrembud która oferuje nam obsługę magazynową kontenerów, przez co też w kwestii samego załadowania towarów do kontenera oraz składowania większej ilości kontenerów nie powinniśmy mieć żadnych trudności. Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć iż jest to rozwiązanie sprawne i skuteczne tylko i wyłącznie w przypadku kiedy produkować będziemy spore ilości towarów i wysyłać je do zagranicznych odbiorców w dużych ilościach, gdyż w przeciwnym razie może się to okazać po prostu nieopłacalne.

Oczywiście trzeba tutaj pamiętać iż obsługa magazynowa w zakresie przeładunku i składowania kontenerów także będzie kosztować, wobec czego trzeba będzie w takich przypadkach wszystko optymalnie dopasować do siebie, aby koszty obsługi magazynowej oraz samego transportu nie były zanadto wygórowane, tylko zapewniały przystępne warunki do transportu międzynarodowego na dużą skalę, który okaże się rozwiązaniem przystępnym cenowo i zapewniającym dobre możliwości dla rozwoju handlu zagranicznego. Jednym słowem wykorzystanie kontenerów do kwestii transportowych jest rozwiązaniem skutecznym i efektywnym, z którego warto korzystać w przypadku kiedy będzie niezbędne realizowanie spedycji towarów na znaczne odległości droga przede wszystkim morską.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *