Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Odwadnianie

Transfer cieczy z wysoką wydajnością.

Jednym z trudniejszych do realizacji w kwestii pompowania cieczy zadań, jest osiąganie wyjątkowo wysokich wydajności, znacznie przewyższających możliwości poszczególnych urządzeń. W tym celu trzeba posłużyć się połączeniem pracy wielu pompo jednocześnie, aby zapewnić odpowiedni poziom przepustowości kompletnej instalacji, co wymaga już odpowiedniej, fachowej wiedzy, oraz starannego podejścia w kwestii łączenia ze sobą poszczególnych urządzeń. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby zapewnić dobry poziom współpracy pomp pracujących ze sobą razem, a jednocześnie osiągnąć zakładany rezultat końcowy, co nie zawsze jest takie proste jakby się to mogło pozornie wydawać.

Zestaw pomp i agregatów pompowych.

Połączenie ze sobą kilku pomp i agregatów pompowych w jeden, duży zestaw, zapewniający nam większy poziom wydajności, wymaga wiedzy w tym zakresie, bowiem nie wszystkie pompy mogą pracować razem, a w niektórych przypadkach, należy podejść do tego zagadnienia w indywidualny sposób, aby praca zestawu była wydajna i ekonomicznie uzasadniona. Konieczność łączenia ze sobą urządzeń, wynika z faktu tego, iż najwydajniejsze agregaty pompowe, na chwilę obecną umożliwiają nam pompowanie na poziomie 100 m3/h, a w niektórych przypadkach, przede wszystkim w przemyśle wydobywczym, zachodzi konieczność osiągnięcia wyższego poziomu wydajności. Pamiętać należy, iż każdy z agregatów pracujących w zestawie będzie zasysać wodę z innego punktu zbiornika, aczkolwiek tłoczyć ją mogą do jednej zbiorczej rury odbiorczej, przy czym trzeba pamiętać o zastosowaniu odpowiedniej średnicy tej rury. Musi ona być zdolna do przepuszczenia tak dużych ilości medium, aby nie doprowadzać do powstawania zbyt wysokiego ciśnienia, niebezpiecznego zarówno dla samych rur, jak i agregatów.

Zastosowanie zestawów pomp i agregatów.

Zapotrzebowanie na takie systemy będzie koniecznością na przykład w przypadku serwisowania pomp i urządzeń w wielkich zakładach przemysłowych gdzie występują transfery cieczy z wysoką wydajnością, wymagane przez dany proces technologiczny. W takiej sytuacji, koniecznością będzie połączenie ze sobą pracy kilku agregatów, które odpowiednio umiejscowione będą w stanie zastąpić podstawową pompę w trakcie jej serwisowania. Generalnie rzecz ujmując, jest to działanie kosztowne, aczkolwiek w pewnych, określonych okolicznościach, jak najbardziej wymagane, wobec czego warto wiedzieć, w jaki sposób podejść do zagadnienia aby osiągnąć odpowiedni poziom efektywności pracy instalacji zastępczej.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc ujmując, wymagana jest tutaj odpowiednia wiedza w zakresie łączenia pracy wielu jednostek pompujących, oraz takie dopasowanie ich wydajności, aby były w stanie zastąpić stacjonarne pompy na czas ich serwisowania, a w tym celu należy przede wszystkim poznać specyfikację pomp pracujących w danym przypadku stale i pomp, które maja być użyte jako pompy zastępcze do transferu cieczy z dużą wydajnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *