Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Przemysł i Produkcja

Systemy filtracji powietrza dla warsztatów lakierniczych.

Filtracja powietrza w warsztatach lakierniczych odgrywa bardzo istotną rolę. Czysta atmosfera robocza będzie tutaj w bardzo wyraźny sposób wpływać na jakość realizowanych prac oraz na sam komfort pracy. Koniecznością będzie więc inwestycja w profesjonalny system wentylacji, wraz z oczyszczaniem powietrza na wlocie. W tym celu w nawiewach montowane będą odpowiednie filtry kieszeniowe, których zadaniem będzie przechwytywanie wszystkich lotnych zanieczyszczeń wewnętrznych. Warto więc przyjrzeć się tego typu systemom, aby mieć podstawowy zakres wiedzy o ich działaniu oraz wpływie na jakość realizowanych prac lakierniczych.

Filtry kieszeniowe w systemach wentylacyjnych.

Bardzo ważną funkcję w systemach wentylacji będą tutaj pełnić filtry kieszeniowe. To one przechwytywać będą wszystkie lotne zanieczyszczenia atmosferyczne, dzięki czemu do wnętrza warsztatu będzie wpuszczane powietrze już oczyszczone. Jest to bardzo ważne, bowiem wszelkie zanieczyszczenia będą tutaj negatywnie wpływać na jakość realizowanych prac lakierniczych. Jeśli jakiekolwiek zanieczyszczenia przedostaną się bezpośrednio do strefy roboczej, będą mieszać się z mgiełką lakierniczą. Następnie będą osiadać na malowanych powierzchniach. Będzie to osłabiać jakość oraz trwałość wykonywanych powłok lakierniczych. Dlatego też, należy wszelkimi dostępnymi sposobami minimalizować poziom lotnych zanieczyszczeń wewnątrz pomieszczeń lakierniczych. Tylko w taki sposób można będzie osiągnąć wysoki poziom jakości realizowanych prac. Będzie się to także przekładać na komfort i efektywność pracy. W końcu w czystej atmosferze roboczej, pracownikom także będzie się lepiej pracować.

Dodatkowe sposoby oczyszczania powietrza wewnątrz pomieszczeń lakierniczych.

Oczywiście pomimo oczyszczenia powietrza na etapie jego wymiany z otoczeniem, wewnątrz pomieszczeń warsztatowych także będą pojawiać się zanieczyszczenia. Wszystkie meble, elementy betonowe, a nawet ubrania pracowników będą generować duże ilości kurzu. Będą to zanieczyszczenia strasznie lekkie, a więc unoszące się stosunkowo swobodnie. W tym przypadku, filtry kieszeniowe za wiele już nie poradzą. Tutaj trzeba będzie zastosować dodatkowe filtry podłogowe, ścienne i sufitowe. Będą one odpowiadać za przechowywanie zanieczyszczeń osiadających na ścianach i sufitach, w celu niedopuszczenia do ich dalszego rozprzestrzeniania się po pomieszczeniu. Wystarczy bowiem przejeżdżający wózek widłowy czy też przechodzący pracownik, aby tumany kurzy i innych zanieczyszczeń wzbiły się w powietrze. Poprzez dodatkowe systemy filtracji osadowej, będziemy mogli zagwarantować sobie wysoki poziom efektywności pracy. Do tego dojdzie jeszcze wysoka jakość realizowanych prac lakierniczych, co w tym przypadku jest kwestia najważniejszą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *