Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Zdrowie

Suplementacja błonnika

W ostatnich latach coraz bardziej popularne stają się posiłki przetworzone przygotowywane na bazie pszennej mąki i różnych innych dodatków posiadających znikome ilości wartości odżywczych. Dlatego dieta przeciętnej osoby dorosłej staje się coraz bardziej uboga w błonnik. Z biegiem lat może mieć to niekorzystny wpływ na zdrowie. Dlaczego zatem należy dodać go do codziennego jadłospisu, oraz jaki rodzaj suplementu wybrać?

Czym jest błonnik?

Inaczej mówiąc włókna pokarmowe są to składniki budulcowe ścian komórkowych roślin, których przewód pokarmowy człowiek nie trawi i nie wchłania. Istnieją dwa rodzaje: rozpuszczalny i nierozpuszczalny w wodzie. Oba występują w produktach roślinnych, ale w różnych proporcjach.

Dobroczynny wpływ na zdrowie

Błonnik nierozpuszczalny w wodzie działa jak wypełniacz. Po wchłonięciu płynu pęcznieje, tym samym zwiększając swoją objętość. W ten sposób pobudza perystaltykę jelit i ułatwia wypróżnianie. Dzięki temu, że wędruje przez układ pokarmowy w stanie praktycznie niezmienionym eliminuje zalegające resztki. Natomiast błonnik rozpuszczalny w wodzie pęcznieje w żołądku dając tym samym szybciej uczucie sytości i opóźniając moment, w którym pokarm opuści żołądek. Dlatego wskazany jest dla osób z nadprogramowymi kilogramami będących na diecie odchudzającej. Przyjmując go przed posiłkami unikną spożywania za dużej ilości kalorii. Ponadto, rozpuszczalne frakcje błonnika spowalniają wchłanianie węglowodanów tym samym umożliwiając utrzymanie stabilnego poziomu cukru we krwi. Skutecznie obniżają też poziom cholesterolu i zmniejszają ryzyko miażdżycy. Błonnik działa również hamująco w czasie biegunek i stanowi pożywkę dla pożytecznych bakterii w jelitach, które są niezbędne do dbania o nasze zdrowie.

Jaki suplement wybrać?

Na rynku dostępna jest ogromna różnorodność produktów bogatych w błonnik. Dobra jakość powinna być priorytetem. Dlatego sklep internetowy Słodkie Zdrowie wychodzi na przeciw potrzebom konsumenta. Posiada w ofercie naturalne suplementy, których składniki charakteryzują się wysokim stopniem czystości. Nie zawierają żadnych zbędnych, szkodliwych dodatków. W zależności od potrzeb wybierz produkt idealny dla ciebie. Otwierając stronę https://slodkie-zdrowie.pl/pl/18-blonnik-naturalne-suplementy znajdziesz ofertę produktów. W ich skład wchodzi między innymi babka płesznik. Zawiera substancje, które po kontakcie z wodą tworzą śluz tym samym ułatwiając wypróżnianie. Łuska babki jajowatej natomiast wspomaga walkę z biegunką. Dlatego już dzisiaj dodaj do swojej diety błonnik i tym samym zadbaj o swoje zdrowie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *