Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Moda i Styl

Stylizacje boho-chic z domieszką orientu.

Stylizacje boho-chic, to dla współczesnej mody zupełnie odmienne podejście do kwestii codziennego ubierania się. Mamy tutaj bowiem do czynienia z pewną nutą stylu i szyku, a jednocześnie z charakterystyczną dla bohemy nonszalancją ubraniową i stylistyczną. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na fakt, iż ostatnio coraz większą popularnością cieszą stylizacje boho-chic, z domieszką orientu, czyli uzupełnione o elementy ubioru etnicznego i dodatków orientalnych, takich jak chociażby biżuteria etniczna i orientalna. Przyjrzymy się nieco bliżej całej tej kwestii, aby przekonać się, iż samodzielne stworzenie kreacji w stylistyce orientalnego boho-chic, wcale nie jest takie trudne i skomplikowane, jakby się mogło pozornie wydawać.

Etniczny charakter stylizacji boho-chic, i sposób na jego podkreślenie.

Kwestią samej stylizacji boho-chic, zajmiemy się nieco później, natomiast teraz postaramy się wskazać, w jaki sposób można podkreślić etniczny charakter stylizacji, nie tylko boho-chic, ale także każdej innej. Przede wszystkim będziemy musieli zainteresować się etnicznymi dodatkami odzieżowymi, najlepiej w stu procentach oryginalnymi, sprowadzanymi bezpośrednio z krajów takich jak Pakistan, Iran, Afganistan, gdzie miejscowi rękodzielnicy, wykonują niesamowicie piękne elementy biżuterii orientalnej, która jako dodatek do każdej kreacji sprawdza się wręcz perfekcyjnie. Szczególnie zaś dobrze spisują się tego rodzaju dodatki w kreacjach w stylistyce boho-chic, która z natury jest nieco orientalna. Oczywiście trzeba będzie znaleźć odpowiedniego dostawcę biżuterii orientalnej, a z tym trzeba będzie nieco ostrożności, bowiem nie każdy z nich zapewnia nam dostarczanie oryginalnej, wykonanej rękodzielnio biżuterii etnicznej. Jeśli zaś zależy nam na właśnie takiej, w pełni oryginalnej, warto przejrzeć ofertę sklepu internetowego piekielko, w którym, o czym możemy sami zapewnić, znaleźć można tylko i wyłącznie autentyczną biżuterię orientalną, sprowadzaną z krajów azjatyckich.

Stylizacja boho-chic.

Wracając zaś do samej stylizacji boho-chic, warto zwrócić uwagę przede wszystkim, na jej wyjątkowo luźny i swobodny charakter. W stylistyce tej, królować będą elementy luźne, zwiewne, obszerne, zapewniające wygodę, ale jednocześnie podkreślające swego rodzaju nonszalancję ubioru. Zresztą sama nazwa tego nurtu w stylistyce modowej, jest wyraźna. Boho – pochodzi od bohemy, a chic – to po prostu szyk. Mamy tutaj więc do czynienia z pomieszaniem tych dwóch trendów. Jeśli zaś o kolorystykę w stylizacjach boho-chic, chodzi, to przede wszystkim trzeba będzie zwrócić uwagę na kolory naturalny, ziemiste, brązy, oliwkową zieleń, czerń, kremową biel. Te kolory stanowią tutaj podstawę kolorystyczną stylizacji, perfekcyjnie podkreślając zwiewność każdej kreacji. Dodając do tego zaś nutkę orientu w postaci odpowiednio dobranej biżuterii orientalnej, będziemy mogli bez większego trudu osiągnąć, zakładaną w tytule stylizację boho-chic, z orientalną nutką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *