Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Pasje

Skuteczne stosowanie chemii ogrodowej.

Chemia ogrodowa to wszelkiego rodzaju nawozy, środki ochrony roślin i inne środki chemiczne, dzięki którym rośliny w ogrodzie będą bezpieczniejsze, a warunki ich wzrostu będą jeszcze wydajniejsze. Warto jednak wiedzieć, iż stosowanie chemii ogrodowej wymaga od nas podstawowej wiedzy w tym zakresie, tym bardziej, iż w większości przypadków są to stosunkowo silne środki chemiczne, które mogą działać na nas drażniąco, a co za tym idzie, zachodzi tutaj konieczność stosowania odpowiedniego wyposażenia BHP. Zobaczmy jednak jak właściwie stosować środki chemiczne do ogrodu, aby nie narażać się na zagrożenia, a jednocześnie nie narażać też naszych roślin.

Środki ochrony roślin.

W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na wszystkie, najbardziej niezbędne środki ochrony roślin ogrodowych. Będą to zarówno środki do ochrony przed szkodnikami, jak i środki do ochrony przed chorobami i schorzeniami. Generalnie rzecz biorąc, w zdecydowanej większości będą to silne środki chemiczne, z wyjątkiem środków naturalnych (których większość jest mało skuteczna), toteż należy zachować przy ich stosowaniu szczególną ostrożność. Przede wszystkim trzeba będzie posiadać niezbędne wyposażenie BHP, czyli fartuch do chemii, obuwie robocze, okulary ochronne, a w większości przypadków także maskę z pochłaniaczem chemicznym, aby nie wdychać oparów czy też pyłów pochodzących z chemicznych środków ochrony roślin.

Co więcej, jeśli naszym celem będzie zwalczanie szkodników ogrodowych takich jak chociażby myszy, szczury, nornice, czy też szkodliwych owadów, środki będą niebezpieczne nie tylko dla roślin, ale i dla zwierząt domowych. Na czas stosowania konkretnych środków, warto zwierzęta domowe wychodzące, takie jak na przykład koty, przymknąć na kilka dni, dla ich własnego dobra.

Środki do ochrony przed schorzeniami roślinnymi.

Oczywiście szkodniki ogrodowe, to nie jedyne zagrożenie dla naszych roślin, bowiem są one także narażone na wszelkiego rodzaju choroby i schorzenia. Tutaj jednakże możemy się zabezpieczać poprzez regularne nawożenie roślin oraz stosowanie specjalnych środków chemicznych jak również naturalnych do ochrony przed tego typu zagrożeniami. Oczywiście chemia ogrodowa w tym zakresie jest nieco bardziej bezpieczna w stosowaniu, co jednakże nie świadczy o możliwości zrezygnowania z zabezpieczenia przed bezpośrednim kontaktem. Zawsze w przypadku stosowania środków chemicznych należy przeczytać instrukcję konkretnego specyfiku i zastosować się do poleceń w niej zawartych. Tam zawsze będą wyszczególnione zagrożenia związane z stosowaniem konkretnego specyfiku, oraz środki bezpieczeństwa, z jakich powinniśmy skorzystać przy ich stosowaniu.

Podsumowanie.

Umiejętnie stosując wszystkie niezbędne środki ochrony roślin, chemię ogrodową oraz nawozy z cała pewnością zagwarantujemy naszym roślinom ogrodowym o wiele lepsze warunki do życia w naszym ogrodzie, co odbije się pozytywnie na jego estetyce i oczywiście naszym samopoczuciu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *