Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Usługi DDD

Skuteczne sposoby na gryzonie – jak zwalczyć myszy?

W Twoim domu lub firmie pojawiły się myszy, a Ty nie wiesz jak sobie z nimi poradzić? Szukasz skutecznego sposobu na pozbycie się gryzoni raz na zawsze? Przeczytaj ten artykuł, a będziesz doskonale się orientował jak poradzić sobie z tymi małymi szkodnikami.

Wszystkie z możliwych sposobów radzenia sobie z inwazją mysich gryzoni, można podzielić na trzy kategorie: humanitarne, mechaniczne oraz chemiczne. Poniżej znajdziesz opis każdej z nich, zalety oraz wady. Dzięki temu sam będziesz mógł zdecydować, która z nich jest dla Ciebie najlepsza.

Żywołapki – humanitarne i bezpieczne

Jeżeli w Twoim domu pojawiła się jedna lub dwie myszy, a Ty sam jesteś miłośnikiem zwierząt i nie chcesz ich zabijać, to żywołapki są rozwiązaniem dla Ciebie. Na rynku jest kilka ich rodzajów, jednak ich zasada działania sprowadza się do tego samego.

Najczęściej jest to metalowe pudełko, w którym umieszczasz przynętę i odstawiasz na miejsce, gdzie zwykle pojawiają się myszy. Pułapka jest tak skonstruowana, że gryzoń może wejść do środka, ale nie może już wydostać się z powrotem. Kiedy złapiesz już mysz lub myszy, zabierasz pułapkę w jakieś przyjazne dla nich miejsce np. park i wypuszczasz. Ty jesteś zadowolony, że pozbyłeś się kłopotu, a one mogą dalej prowadzić swoje mysie życie.

Pułapki mechaniczne – koniec mysiego panowania

Kolejny sposób radzenia sobie z gryzoniami na Twojej posesji jest bardziej radykalny. Jeżeli masz do czynienia z dużą ilością myszy, wybierz łapki ze sprężyną. Ich celem jest złapanie myszy i zabicie jej przez silne uderzenie w kręgosłup i przerwanie rdzenia kręgowego. W teorii ma to być szybka śmierć, lecz często zdarza się, iż zwierzę umiera przez długi czas. Dlatego coraz więcej osób odchodzi od tego rozwiązania na rzecz innych metod.

Zwalczanie gryzoni za pomocą chemii

Trutka na myszy to obecnie najbardziej popularny sposób na pozbycie się gryzoni z domu, firmy czy magazynu. Na rynku dostępne jest wiele ich rodzajów, ale wszystkie one są skuteczne. Powodują one niewydolność organów, co w efekcie prowadzi do zatrzymania pracy serca i śmierci gryzonia. Trzeba pamiętać, by preparaty takie trzymać z dala od dzieci i zwierząt domowych.

Jeżeli zainteresowała Cię ta ostatnia metoda radzenia sobie z myszami, to zapraszamy do odwiedzenia strony https://protect-garden24.pl/pl/c/Gryzonie/26. Prowadzona jest ona przez sklep internetowy protect-garden24.pl, oferujący szeroki wybór produktów do ochrony i pielęgnacji domów i ogrodów, w tym także bardzo skuteczne trutki na myszy i inne gryzonie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *