Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Przemysł

Skuteczne przeprowadzanie dezynsekcji

likwidacja wszelkiego rodzaju owadów i innych tego typu szkodników jest bardzo ważna, bowiem stanowią one dla nas bardzo poważne zagrożenie, roznosząc wszelkiego rodzaju choroby, wirusy i zarazki oraz powodując szkody na przykład w naszej żywności. Oczywiście najważniejsze będzie tutaj prawidłowe określenie rodzaju występujących szkodników, i dobranie odpowiednich metod i środków dezynsekcyjnych, które w danym przypadku będą się odpowiednio sprawdzały, a trzeba pamiętać, iż troszkę tego jest. Poniżej przedstawimy kilka podstawowych metod przeprowadzania dezynsekcji, oraz wskażemy najbardziej niebezpieczne owady i szkodniki, przed którymi powinniśmy się bezwzględnie bronić, nie zwracając uwagi na nic więcej.

Metody przeprowadzania dezynsekcji

Metody dezynsekcji dobierane są w zależności od wielu czynników, między innymi takich jak: rodzaj występujących insektów, terenu na którym występują, czy też bliskości siedzib ludzkich. Przede wszystkim będziemy tutaj mieć do czynienia z dwiema metodami dezynsekcji, chemiczne oraz fizyczne

Dezynsekcja przeprowadzana metodami chemicznymi.

Można powiedzieć, iż dezynsekcja przeprowadzana metodami chemicznymi jest zdecydowanie najczęściej stosowanym sposobem pozbywania się insektów. Tutaj stosowane są chemiczne środki, zwane też insektycydami. W tej grupie dodatkowo możemy wyróżnić trzy metody podrzędne

  • Dezynsekcja kontaktowa – insektycydy muszą mieć kontakt z ciałem owada, gdyż tylko w taki sposób mogą wywołać paraliż układu nerwowego i w efekcie śmierć.
  • Dezynsekcja pokarmowa – szkodniki muszą zjeść dany środek, a więc tutaj ważne będzie takie jego przygotowanie, aby był dla nich atrakcyjny w kwestii pokarmowej. Można też zastosować insektycydy do wymieszania z innymi pokarmami.
  • Dezynsekcja oddechowa – środki chemiczne z reguły są rozpylane w miejscu występowania insektów i powodują ich śmierć poprzez przedostanie się do układu oddechowego.

Dezynsekcja przeprowadzana metodami fizycznymi

W tej grupie znajdziemy przede wszystkim różnorodne urządzenia i przedmioty, których zadaniem jest wabienie do siebie owadów celem ich uśmiercenia. Bardzo popularne w tej kategorii są wszelkiego rodzaju lampy owadobójcze, stosowane dość często w sklepach, biurach oraz także w naszych domach i mieszkaniach.

Niebezpieczne insekty które należy wyniszczyć.

Owady i insekty których powinniśmy się pozbyć występują dość licznie i stanowią dość poważne zagrożenie dla nas samych, toteż w przypadku ich występowania dezynsekcja powinna być przeprowadzana jak najszybciej i z jak największym poziomem skuteczności. Możemy tutaj wyliczyć szkodniki bardzo znane, takie jak na przykład: mole, karaluchy, Prusaki, wołki zbożowe, mkliki mączne, rybiki cukrowe, pluskwy, oraz wiele innych. Warto także pamiętać o zagrożeniach ze strony owadów takich jak komary, osy, szerszenie, muchy, czy też mrówki, które również stanowią dla nas zagrożenie, przede wszystkim poprzez fakt roznoszenia zarazków (muchy, komary), jak również poprzez fakt bolesnych kontaktów z człowiekiem (szerszenie, osy, mrówki). Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż dezynsekcja powinna zawsze być przeprowadzana ze starannym dobraniem wszystkich środków i metod jej przeprowadzania aby osiągnąc najwyższy, możliwy do osiągnięcia poziom skuteczności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *