Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Motoryzacja

Samochód w kolorze…?

No właśnie – jaki kolor samochodu wybrać? Właściwie to powinniśmy raczej zapytać, czym sugerować się przy wyborze koloru samochodu? Warto w tym miejscu zaznaczyć, że panowie raczej w ogóle nie sugerują się kolorem podczas wyboru samochodu. Kierują się oni innymi kryteriami, na przykład takimi, jak moc silnika, bo dla nich to właśnie moc samochodu jest najważniejsza. Natomiast kolorem sugerują się raczej kobiety. Ale jaki jest najlepszy kolor dla samochodu? Czy ma to być raczej kolor jasny, taki jak jasny niebieski, jasny zielony, a może w ogóle taki jasny, że aż biały? Oczywiście nikt nie przeczy, że samochody w takich kolorach są bardzo ładne i przepięknie się na naszych drogach prezentują, ale jednak czy jasne kolory na samochodach są kolorami praktycznymi? Przecież często jest tak, że rezygnujemy z zakupu białej bluzki czy też białych spodni, ponieważ twierdzimy, że będzie na takich rzeczach widać niestety każde zabrudzenie. I to jest prawda. Ale czy ciemny kolor samochodu jest aż taki praktyczny? Na przykład w lecie, kiedy temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza, to czarny samochód nie wydaje się być wtedy praktyczny i funkcjonalny, prawda? Poza tym, kolor samochodu jest oczywiście kwestią indywidualnych upodobań. Każdy z nas ma swój gust i to właśnie nim kieruje się w takich sprawach i to, że nam nie podoba się na przykład jasny samochód wcale nie musi oznaczać, że innym też nie będzie się podobał. A poza tym, kolor samochodu nie jest taki istotny, bo…

Istnieje wyjście z każdej sytuacji

Kolor samochodu wcale nie jest taki ważny jak nam się wydaje, ponieważ tak naprawdę w każdej chwili można zmienić kolor. Można po prostu zdecydować się na przemalowanie całego samochodu, bo nie jest to żadną nowością. W ostateczności można na przykład udać się do malarni samochodowej, gdzie w odpowiednich warunkach przy użyciu odpowiednich lakierów można przemalować samochód. Podstawowe wyposażenie warsztatów lakierniczych to zazwyczaj kabiny lakiernicze oraz same lakiery. O ile jednak kabiny lakiernicze są zazwyczaj stałe, o tyle lakiery są różne i na to też warto zwrócić swoją uwagę.

Jakie wyposażenie powinien mieć warsztat lakierniczy?

Wyposażenie warsztatów lakierniczych z reguły obejmuje wspomniane lakiery, ale nie wszystkie lakiery są takie same, bo pochodzą one od różnych producentów. Na to warto zwrócić uwagę, bo lakier lakierowi nierówny. Bardzo dobre są na przykład lakiery samochodowe w dystrybucji Gakra. Jest to firma wypuszczająca lakiery samochodowe od wielu lat, zna się więc na rzeczy i dobrze sprawdza się w tym, co robi. Lakiery samochodowe w dystrybucji Gakra są lakierami trwałymi, odpornymi na odpryski. Poza tym są to również lakiery ładne, ładnie prezentujące się na samochodach. Samochód więc, owszem, przemalować zawsze można, ale lepiej jednak zrobić to za pomocą lakierów wartych uwagi, a nie typowych bubli, które odpryskują szybko i nieładnie prezentują się na pojazdach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *