Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Okna i Drzwi

Remont generalny domu jednorodzinnego.

Przeprowadzenie remontu generalnego w domu jednorodzinnym, bardzo często związane jest także z koniecznością wymiany wszystkich okien. Jest to kwestią niesamowicie ważną, bowiem poprzez okna z naszych domów ucieka blisko 40% ciepła, toteż ich wymiana na nowe, o lepszych parametrach technicznych, pozwoli nam ograniczyć straty ciepła, a tym samym przyczynić się do oszczędności na ogrzewaniu. Warto tutaj przyjrzeć się temu zagadnieniu nieco bliżej, aby w trakcie prowadzenia prac, mieć już przynajmniej podstawową wiedzę w tym zakresie, aby umiejętnie dobrać nowe okna do naszego domu i wiedzieć, jak należy je prawidłowo zamontować.

Prawidłowy dobór okien.

W pierwszej kolejności, musimy tutaj swoją uwagę skupić na tym, aby w prawidłowy sposób dobrać nowe okna do naszego domu. Jednym z najistotniejszych parametrów, na które należy zwrócić uwagę jest współczynnik przenikania ciepła U, który w dobrych oknach powinien wynosić U <= 0,9 W/(m2*K). Takie parametry zagwarantują nam bardzo niewielkie, znikome wręcz straty ciepła. Okna o takich parametrach są obecnie stosowane dość powszechnie w budownictwie energooszczędnym. Oczywiście na rynku znajdziemy okna o jeszcze niższym współczynniku przenikania ciepła, więc jeśli będziemy mogli sobie na takie inwestycje pozwolić, to z całą pewnością warto. Oczywiście dość ważnym kryterium podczas doboru okien, będzie także ich estetyka i dopasowanie w tym kontekście do naszego domu, jego wewnętrznej i zewnętrznej estetyki. W końcu całość musi się prezentować odpowiednio dobrze, abyśmy czuli się wystarczająco komfortowo. Ostatecznie warto tutaj podkreślić, iż na oknach nie powinniśmy pod żadnym pozorem oszczędzać, bowiem może się to okazać niezbyt rozsądne w przyszłości. Warto więc zwrócić uwagę na dobry sklep z oknami w Bielsku Białej, który zagwarantuje nam szeroki asortyment okien, abyśmy mieli szeroki wybór i mogli dopasować okna do naszych potrzeb.

Prawidłowy montaż okien.

Drugą kwestią, wpływającą na komfort cieplny wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych, będzie prawidłowy montaż okien, który wcale nie jest taki prosty, jakby się to mogło pozornie wydawać. Prawidłowe zamontowanie tramy okiennej pozwoli nam także w pewnym zakresie zminimalizować straty cieplne. Jednym z ciekawszych rozwiązań, potwierdzonych przez przeprowadzane badania termowizyjne, jest wysunięcie okien z grubości ściany do warstwy ocieplenia budynku. Jest to co prawda rozwiązaniem dość kosztownym, niemniej jednak wartym inwestycji, bowiem dzięki temu występuje bardzo korzystny układ, likwidujący liniowy mostek termiczny wzdłuż obwodu ramy okiennej. Dzięki temu nie wytracamy z naszego domu tak dużej ilości ciepła, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnego montażu okien wewnątrz otworu ściennego. Warto takie rozwiązanie przemyśleć dość dokładnie, bowiem przy dodatkowych nakładach, zwiększymy poziom oszczędności przez kolejne lata, co z biegiem czasu z całą pewnością się nam po prostu zwróci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *