Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Motoryzacja

Regeneracja układów pneumatyki hamulcowej.

Układ pneumatyczny jest jednym z bardziej awaryjnych elementów w większości samochodów ciężarowych oraz autobusów, w związku z czym należy mu się tez odpowiednia porcja uwagi i stałego monitorowania jego stanu technicznego oraz stanu niezbędnych jego podzespołów, takich jak osuszacz powietrza, aby zagwarantować sobie bezpieczne poruszanie się pojazdem ciężarowym. Oczywiście w przypadku różnorodnych uszkodzeń, nie zawsze trzeba będzie od razu przeprowadzać wymianę, bowiem dość często wystarczającym działaniem będzie regeneracja układu bądź poszczególnych podzespołów, wobec czego też, przyjrzyjmy się nieco bliżej tym zagadnieniom, i określmy kiedy i w jakich okolicznościach należy przeprowadzać naprawy w tych układach.

Regeneracja pneumatyki hamulcowej.

Jednym z najbardziej awaryjnych elementów, a przy tym wywierających wpływ na awaryjnych pozostałych podzespołów w przypadku pneumatyki hamulcowej samochodów ciężarowych jest układ osuszacza sprężonego powietrza. Układ ten odpowiada za obniżenie poziomu wilgotności sprężonego powietrza do 21%, bowiem powyżej tego poziomu, będziemy mieli do czynienia z podwyższonym ryzykiem doprowadzenia do korodowania poszczególnych elementów, oraz z ogólnym spadkiem wydajności całego układu. Trzeba tutaj więc stale monitorować układ osuszacza, aby nie doprowadzić do sytuacji, w której nadmierna wilgotność sprężonego powietrza będzie stanowić poważne zagrożenie nie tylko dla elementów układu pneumatycznego, ale także dla bezpieczeństwa. Oczywiście w razie jakichkolwiek uszkodzeń wymagających naprawy, obecnie coraz większa liczba firm świadczy usługi w zakresie regeneracji pneumatyki hamulcowej wobec czego ze znalezieniem serwisanta nie powinniśmy mieć jakichkolwiek większych trudności.

Pozostałe elementy układów pneumatycznych.

Rzecz jasna od sprawnego układu pneumatycznego oraz układu osuszacza sprężonego powietrza będzie także poprawna praca i bezpieczeństwo siłowników, które przecież napędzane są także sprężonym powietrzem. Trzeba tutaj pamiętać, iż w razie jakichkolwiek uszkodzeń, możliwa jest także odpowiednia regeneracja siłowników do samochodów ciężarowych, aczkolwiek lepiej unikać takiej konieczności i na bieżąco monitorować stan wszystkich podzespołów, co powinno zagwarantować nam możliwość szybkiego interweniowania w przypadku jakichkolwiek uszkodzeń. Dzięki takiemu podejściu wszystkie elementy układów pneumatycznych w samochodach ciężarowych będą zawsze w pełni sprawne, co w tym przypadku jest kwestią najistotniejszą.

Podsumowując, należy tutaj pamiętać przede wszystkim o tym, aby zapewnić sobie możliwość sprawnego funkcjonowania całego układu pneumatycznego, oraz zapewnić sprawne działanie osuszacza powietrza, bowiem układ ten, będzie tutaj podstawową gwarancją prawidłowej pracy i braku niepotrzebnych zagrożeń, dla całego układu pneumatyki hamulcowej w pojazdach ciężarowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *