Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Wypoczynek i rekreacja

Przystępny i lekki trekking w Alpach.

Wyjazd na trekking w Alpach, niekoniecznie musi się wiązać ze zdobywaniem czterotysięczników. Równie ciekawe i ekscytujące mogą być wyprawy nizinnymi przełęczami i dolinami. Także w takich miejscach trasy potrafią być wymagające i dostarczyć wspaniałej rozrywki. Wybierając się nawet na taki trekking na lekko w Alpach, trzeba się będzie odpowiednio przygotować. Głównie chodzi tutaj o skompletowanie niezbędnego ekwipunku, choć warto także nieco uwagi poświęcić przygotowaniu kondycji i wytrzymałości fizycznej. Musimy przecież pamiętać, iż wybieramy się w góry, a tutaj nie ma miejsca na żarty. Trzeba być zawsze przygotowanym na różne warianty, aby nie zetknąć się z nieprzyjemnymi sytuacjami.

Niezbędne wyposażenie dla każdego na alpejski trekking.

Zdecydowanie najważniejszą kwestią w przypadku wypraw na trekking w Alpach, będzie odpowiednie wyposażenie. Rolę kluczowa oczywiście odgrywać będą solidne buty trekkingowe, oraz odzież, które razem zagwarantują podstawowy poziom komfortu i bezpieczeństwa. Oczywiście w przypadku amatorskich wypraw, nie trzeba od razu wydawać grubych pieniędzy na buty i ubranie. Jednakże, warto, aby był to sprzęt solidny, a nie najtańszy. Od tego zależy nasze bezpieczeństwo. Tak więc wybierając się na trekking na lekko w Alpach, koniecznie musimy zaopatrzyć się w następujące elementy wyposażenia:

  • Buty trekkingowe – solidne górskie obuwie, z gumową twardą podeszwą i membrana wodoodporną. Dobre buty zapewnią wysoki poziom komfortu, jak również zabezpieczą stopy przed skaleczeniami czy też przed skręceniem nogi w kostce.
  • Ubranie trekkingowe – powinno zagwarantować nam wysoki poziom bezpieczeństwa termicznego. Warto także zapewnić sobie dodatkową, bardziej ciepłą odzież, na wypadek nagłego załamania pogody. Przydatna będzie także zapasowa bielizna na wypadek przemoczenia.
  • Plecak o pojemności ok. 35-40 litrów – aby mieć gdzie spakować podstawowe elementy naszego podręcznego ekwipunku.
  • Apteczka pierwszej pomocy – wyposażona w podstawowym zakresie. Koniecznie należy także zabrać wszystkie zażywane na co dzień lekarstwa.
  • Latarka, nóż, igła z nicią – podstawowe wyposażenie na szlaku. Przydatna może się okazać możliwość rozpalenia ognia. Zabieramy więc zapalniczkę, lub krzesiwo.
  • Pojemniki na wodę – warto mieć ze sobą zarówno termos, na ciepłe napoje, jak i zwykły pojemnik na zimną, czystą wodę. Wody zabieramy co najmniej litr. Większych ilości nie warto, bowiem po pierwsze, jest to dodatkowy ciężar, po drugie, na szlaku nie ma potem wody z organizmu opuszczać.

Mamy tutaj więc do czynienia z dość poważnym wyzwaniem i koniecznością skompletowania całkiem konkretnego wyposażenia. Będzie to co prawda pociągać za sobą pewne koszty, jednakże możemy je przecież zawsze rozłożyć w czasie. Od chwili kiedy wykupimy wyprawę na trekking na lekko w Alpach>, do dnia wyjazdu z całą pewnością upłynie sporo czasu. W tym okresie, będziemy mogli pomału kompletować wszystkie niezbędne elementy. Niektóre z nich zaś, takie jak buty, warto od razu przetestować w terenie. Chodzi o to, aby były już rozchodzone. W przeciwnym razie, może dojść do jakichś przykrości w postaci otarć skóry już na szlaku, co nie jest niczym pożytecznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *