Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Maszyny budowlane

Przygotowanie betonu bezpośrednio na placu budowy.

Szybkie i skutecznie przygotowanie betonu bezpośrednio na placu budowy, ma w sobie wiele zalet. Przede wszystkim, nie trzeba czekać na dostawę z betoniarni, ani też dostosowywać frontu i zakresu robót, do ilości betonu, jaką przywiezie nam samochód z betoniarni. Dysponując możliwością samodzielnego przygotowania betonu, będziemy mogli realizować prace w najbardziej optymalnej kolejności. W razie pojawienia się zapotrzebowania na beton, po prostu będzie on na miejscu przygotowany i wykorzystany. Aby jednak przygotowanie betonu bezpośrednio na placu budowy było możliwe, musimy dysponować odpowiednim urządzeniem, które będzie nam to umożliwiać.

Czego wymaga przygotowanie betonu bezpośrednio na placu budowy?

Zdecydowanie najważniejsze jest tutaj odpowiednie urządzenie do mieszania betonu. W tym zaś zakresie, będziemy mieć kilka rozwiązań, z których można korzystać zamiennie, w zależności od jakości, rodzaju, oraz ilości potrzebnego betonu.

  • Ręczne mieszadła do betonu – są to specjalne urządzenia do mieszania betonu, bądź nawet mieszalniki montowane do wiertarek. Jest to jednak opcja sprawdzająca się jedynie przy sporadycznym zapotrzebowaniu na nieduże ilości betonu.
  • Betoniarka – chyba najbardziej klasyczne rozwiązanie, zapewniające nam możliwość przygotowania betonu bezpośrednio na placu budowy. Sprawdza się przy dużym zapotrzebowaniu na beton, jednakże bardziej o charakterze ciągłym. Chodzi tutaj o sytuacje, kiedy beton jest potrzebny cały czas, w niedużych ilościach. Łącznie będzie to duża ilość, aczkolwiek w ujęciu chwilowym, stosunkowo mała.
  • Mieszalnik do betonu na ładowarkę – to rozwiązania pozwala pokrywać zapotrzebowanie na beton w bardzo dużych ilościach w jednym momencie. Przy największych mieszalnikach do betonu, mamy możliwość przygotowania nawet do 1000 litrów betonu w ciągu zaledwie pół godziny.

Jak dobrać właściwe rozwiązanie?

Aby dobrać odpowiednie rozwiązanie do konkretnego przedsiębiorstwa budowlanego, należy precyzyjnie przeanalizować zapotrzebowanie na beton. W stosunku do tych informacji będziemy mogli podejmować konkretne i właściwe decyzje odnośnie doboru konkretnego rozwiązania.

Inwestycja w mieszalnik do betonu.

W przypadku największego zapotrzebowania chwilowego, jak już wspomnieliśmy, najlepszym rozwiązaniem będzie mieszalnik do betonu montowany na ładowarce w miejsce standardowej łyżki. W zależności od wielkości samej ładowarki i dobranego do niej mieszalnika, pozwala nam na przygotowanie betonu w zróżnicowanych ilościach. Co ważne, możemy przygotować beton suchy, mokry czy też półsuchy, a nawet beton ze żwirem. Jest to więc urządzenie bardzo przydatne i wszechstronne pod kątem przygotowywania betonu. Dzięki temu, przedsiębiorstwo może pracować o wiele bardziej optymalnie, bez konieczności oczekiwania na beton dostarczany z betoniarni.

Podsumowanie.

Generalnie rzecz więc ujmując, przygotowanie betonu bezpośrednio na placu budowy, jest możliwe do zrealizowania na kilka różnych sposobów. Należy jednak bardzo precyzyjnie dobrać jeden z nich do profilu działalności firmy i wykazywanego zapotrzebowania na beton w trakcie realizacji robót budowlanych. Dzięki temu, będziemy mogli poczynić bardzo konkretne oszczędności, co w firmach budowlanych z reguły jest niezbędne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *