Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

panele szklane w kuchni
Materiały budowlane

Przewaga paneli szklanych nad płytkami w kuchni

Panele szklane od kilku sezonów biją rekordy popularności w wykończeniu wnętrz kuchennych. Uchodzą za eleganckie wykończenie o szerokich możliwościach aranżacyjnych. Ich jakość pod kątem wytrzymałości konkuruje z glazurą, która jest wypierana z nowoczesnych projektów wnętrz. Zwolenników szkła jak i glazury nie brakuje, trudno jest jednoznacznie przyznać rację jednym lub drugim. Każdy z tych materiałów ma swoje wady i zalety, jednakże z czasem szala atutów szklanych paneli przechyla się na ich korzyść, dając im tym samym przewagę.

Jednolita przestrzeń

Początkowo płytki ceramiczne stawały się coraz większe by zapewnić przestrzeni większą jednolitość, obecnie zostały zastąpione panelami szklanymi, które wycinane są na wymiar wedle dostępnej przestrzeni. Panele ze szkła w kuchni znajdują zastosowanie zarówno między szafkami jak też w okolicach piekarnika, zlewozmywaka czy w przestrzeni jadalnej. Brak fug optycznie zwiększa przestrzeń jak również ułatwia utrzymanie paneli w czystości. Szkło stosowane na panele kuchenne jest odporne na zabrudzenia, przebarwienia, działanie temperatury jak i wilgoci. Niestety nie wszystkie płytki ceramiczne posiadają takie właściwości. Ponadto panelami szklanymi można doskonale wyrównać ścianę, o co jest o wiele trudniej posługując się glazurą.

Wielość wzorów i kolorów

Wybierając glazurę do kuchni warto się zastanowić, bowiem nie jest łatwo ją wymienić. Są to koszty jak również praca i konieczność remontu, skucia dotychczasowych płytek i położenia nowych. Jeśli chodzi o panele szklane sprawy mają się zupełnie inaczej. Bez trudu można panele zdemontować, wymienić a w wielu przypadkach zmienić grafikę która znajduje się pomiędzy dwoma szybami paneli. Różnorodność wzornictwa paneli wynika ze sposobu zdobienia szkła poprzez nadruk indywidualnie dopasowywany rozmiarem, kolorem, oraz projektem graficznym. Płytki ceramiczne również dostępne są w różnorodnej gamie kolorów i wzorów, jednak wciąż utrudnione jest nadrukowywanie indywidualnego wzoru na płytce. Dekory z płytek możemy zastosować jedynie dostępne w ofercie rynkowej. Panele zaś możemy zdobić wedle uznania nawet własnym portretem.

Powiew nowoczesności

Szklane panele do kuchni uchodzą za element nowoczesny, komponują się przede wszystkim z minimalistycznymi meblami kuchennymi. Wzornictwo paneli może tonować wystrój jak również wprowadzać do niego dynamikę, kolor i walory dekoracyjne. Szkło świetnie wplata się w nowoczesną architekturę bogatą w kamień, beton oraz metal. Szklane elementy dodają delikatności, przejrzystości i dają ogromne pole do popisu oświetleniu. Ponieważ panele ze szkła prezentują się obłędnie podświetlone listwami LED, czy też punktowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *