Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Praca

Profesjonalne szkolenia BHP w Warszawie

W polskim prawie pracy możemy znaleźć informacje o dwóch typach szkoleń BHP – wstępnych – niezbędnych, aby zacząć pracę na nowym stanowisku, oraz okresowych – które przeprowadzane jest po raz pierwszy w terminie maksymalnie roku od podjęcia zatrudnienia. Również pracodawcy podlegają obowiązkowym szkoleniom BHP. Warszawa to miasto o najwyższym w Polsce wskaźniku rozwoju rozwoju gospodarczego, z największą liczbą funkcjonujących na lokalnym rynku przedsiębiorstw i zatrudnionych pracowników. W związku z tym istnieje ogromny wybór dostępnych szkoleń dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy. Warto zatem dowiedzieć się, jakie są ich rodzaje, co ile lat należy je wykonywać, oraz gdzie można to zrobić.

Szkolenia wstępne

Powinno mieć miejsce w pierwszym dniu zatrudnienia nowego pracownika – jeszcze przed przystąpieniem do działań służbowych. Obowiązek uczestnictwa w nim dotyczy wszystkich osób zatrudnionych na podstawie umów prawa cywilnego – niezależnie od stanowiska pracy i wymiaru etatu. Szkolenie obejmuje między innymi zaznajomienie z przepisami BHP i kodeksem pracy – w ramach instruktażu ogólnego, a także instruktaż stanowiskowy – który dostarcza informacji jak wykonywać pracę na danym stanowisku w sposób bezpieczny.

Szkolenia okresowe

Stanowią przypomnienie i aktualizację posiadanej przez pracowników wiedzy. Częstotliwość, forma i minimalny czas trwania szkolenia, zależą od zajmowanego w zakładzie pracy stanowiska. Np. pracodawca i kierownicy muszą odbyć szkolenie nie rzadziej niż raz na 5 lat, podczas gdy pracownicy administracyjno-biurowi raz na 6 lat, osoby zatrudnione na niebezpiecznych stanowiskach robotniczych – raz na rok. Na zakończenie przeprowadzany jest egzamin, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie niezbędnego do dalszej pracy zaświadczenia o ukończeniu szkolenia okresowego. Oczywiście zagadnienia merytoryczne poruszane podczas szkolenia będą w znacznym stopniu różnić się w zależności od charakteru pracy – innego zakresu wiedzy potrzebuje pracodawca, inżynier, przedstawiciel handlowy, pracownik produkcyjny czy medyczny. Każdy zawód ma swoją specyfikę, dlatego ważne jest, aby osoby przeprowadzające szkolenie posiadały wysokie kwalifikacje w swojej branży.

Profesjonalne szkolenia BHP w Warszawie

Bardzo dobry i merytoryczny wybór stanowi firma BHP dla Ciebie, która już od 20 lat prowadzi szkolenia BHP, a także z dziedzin pierwszej pomocy i ochrony przeciwpożarowej. Potrafimy dostosować się do indywidualnych potrzeb naszych klientów, gwarantując nie tylko fachową wiedzę, ale również wykształcenie praktycznych, przydatnych umiejętności. Posiadamy platformę do nauki w trybie e-learningowym, a także możliwość przeprowadzenia szkoleń po angielsku, niemiecku, francusku lub hiszpańsku. Zapewniamy wsparcie fachowej kadry, oraz wszelkie niezbędne materiały szkoleniowe.

Poznaj naszą pełną ofertę na stronie internetowej – http://www.bhpdlaciebie.eu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *