Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Odwadnianie

Profesjonalne pompy do ścieków.

Pompy do ścieków i medium silnie zanieczyszczone ciałami stałymi muszą spełniać specyficzne wymagania, aby mogły pracować bez zarzutu i żadnych trudności. W przypadku pompowania tak trudnych mediów, należy zastosować odpowiednio dobrane pompy ściekowe, które bez problemów poradzą sobie z dużymi ciałami stałymi. Pompa więc powinna charakteryzować się dość sporym wolnym przelotem. Dodatkowo powinna być zbudowana z materiałów odpornych na działanie czynników ściernych. W tym zakresie, na chwilę obecną bardzo dobrze prezentują się na rynku pompy Evak HIPPO, zyskujące w ostatnim czasie zdecydowanie coraz większą popularność.

Pompy zatapialne Hippo do ścieków.

Pompy, o którym mowa, to nowoczesna konstrukcja, gwarantująca nam wysoki poziom wydajności, oraz odporności na uszkodzenia. Dostępne są w wersji jednofazowej z silnikiem 230V, oraz trzyfazowej z silnikiem 400V. Sprawdzają się doskonale w bardzo trudnych warunkach pompowania ścieków, szlamu i silnie zabrudzonej wody. Wszędzie tam, gdzie inne pompy po prostu sobie nie radzą.

Najważniejszym elementem w jaki wyposażono pompy zatapialne Hippo do ścieków jest wirnik typu SuperVortex, o wolnym przelocie w średnicach 50, 65 i 80 mm. Pozwala to na bezproblemowe pompowanie ścieków oraz szlamu z elementami włóknistymi. Wirnik SuperVortex to nowoczesna technologia, zapewniająca szybszy odrzut ścieków z jego okolic, dzięki czemu pompa jest w wysokim zakresie odporna na zatykanie się.

Pompa jest wyposażona także w automatyczne zabezpieczenie termiczne, które zabezpiecza pompę przed spaleniem się. W przypadku zbyt wysokiej temperatury silnika, umieszczony wewnątrz jego uzwojenia czujnik, wyłącza pompę. Rozwiązanie to znacznie wydłuża żywotność całej pompy.

Zastosowanie pomp zatapialnych Hippo.

W związku z tym, iż pompy zatapialne Hippo do ścieków charakteryzują się tak dobrymi parametrami pracy, mogą być stosowane w różnych przypadkach. Zdecydowanie najczęściej wykorzystywane są do następujących zadań:

  • Pompowanie ścieków, szlamu, wody brudnej, zanieczyszczonej materiałami ściernymi (piasek), oraz z elementami włóknistymi.
  • Długotrwała praca w studniach ściekowych.
  • Zastosowanie typowo przemysłowe, jak również typowo domowe
  • Odwadnianie w budynkach, wykopach budowlanych, zbiornikach itp.

Można więc powiedzieć, iż pompy zatapialne Hippo do ścieków, to pompy o szerokim zakresie zastosowania, choć zaprojektowane zostały głównie z myślą o pompowaniu ścieków. Są to nowoczesne jednostki, o bardzo dobrych parametrach technicznych. Zastosowane w nich, najnowsze technologię gwarantują wydajną i bezpieczną pracę nawet w wyjątkowo trudnych warunkach. Można więc powiedzieć, iż na chwilę obecną będą to pompy pierwszego wyboru dla wielu przedsiębiorstw działających w branży budowlanej, czy też na przykład w gospodarce komunalnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *