Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Odwadnianie

Profesjonalna pompa z atestem CNBOP-PIB

Zastosowanie różnorodnych pomp w jednostkach straży pożarnej, zarówno w przypadkach OSP jak i PSP wymaga odpowiednich certyfikatów dopuszczenia. Wydawane są one przez Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej Państwowy Instytut Badawczy. Jest to specjalne centrum badawcze, gdzie poszczególne pompy przechodzą specjalistyczne testy, zanim zostaną dopuszczone do użytku przez jednostki Straży Pożarnej. Jest to bardzo ważna kwestia, bowiem Profesjonalna pompa z atestem, będzie dla jednostek pożarniczych gwarancją bezpiecznego realizowania zadań, przed którymi stają na co dzień. W szczególności zaś dotyczy to pomp, które w przypadku jednostek Straży Pożarnej będą eksploatowane w bardzo trudnych warunkach i muszą charakteryzować się niezawodnością.

Czy profesjonalna pompa z atestem CNBOP-PIB jest kosztowna?

Z całą pewnością tego typu profesjonalna pompa z atestem będzie bardziej kosztowna niż klasyczne pompy zatapialne, czy też agregaty pompowe. Wynika to przede wszystkim z faktu tego, iż będą one wytwarzane z zastosowaniem najlepszych jakościowo materiałów, gwarantujących niezawodność w każdych warunkach. W codziennych zadaniach realizowanych przez jednostki Straży Pożarnej, nie ma bowiem miejsca na sprzęt co do którego nie ma pewności. Pompy stosowane w akcjach straży pożarnej, niezależnie od charakteru akcji, muszą być zawsze gotowe do użytku, a strażacy muszą mieć do nich pełne zaufanie.

Dlatego też, producenci stosują najlepsze rozwiązania technologiczne, oraz materiałowe, aby każda profesjonalna pompa z atestem była w pełni skuteczna w działaniu. Bardzo ważnym elementem są tutaj także wspomniane badania realizowane przez CNBOP-PIB, w trakcie których poszczególne pompy są testowane na wytrzymałość i wydajność w bardzo trudnych warunkach pracy. Jest to swego rodzaju gwarancją, iż pompa będzie zawsze gotowa do użytku, niezależnie od tego, w jak trudnych warunkach, trzeba będzie ja eksploatować.

Profesjonalna motopompa przewoźna KL-200SL.

Wśród różnych urządzeń posiadających stosowne atesty znajdziemy także przewoźną motopompę KL-200SL. Jest to jednostka oparta o sekcje pompową Pioneer Pumps PP88S12 o wydajności 11400 l/min. Jest to motopompa do wody zanieczyszczonej, a więc będzie nadawać się także do prac związanych z odwadnianiem i usuwaniem skutków powodzi. Podstawowym jednak zastosowaniem jest napędzanie linii gaśniczych w trudnych akcjach, szczególnie w przypadkach takich jak pożary lasów, gdzie mamy dostęp do zbiornika wodnego w niedalekiej odległości od linii frontu pożarowego.

Wysoka wydajność jednostki KL-200SL, zapewnia skuteczne zasilanie wodą wielu linii gaśniczych pod dużym ciśnieniem co gwarantuje wysoką skuteczność akcji gaśniczych, jak również zapewnia możliwość sprawnego i szybkiego odpompowywania wody z zalanych pomieszczeń takich jak piwnice czy też inne.

Jest to jednym słowem profesjonalna pompa odwadniająca 11 400 l/min charakteryzująca się idealnymi parametrami pracy w nawet najtrudniejszych warunkach.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc ujmując, dobra i profesjonalna pompa z atestem CNBOP-PIB, będzie bardzo istotnym elementem codziennej pracy jednostek Straży Pożarnej. Dzięki temu, że pompa została skutecznie przetestowana w wielu skrajnie trudnych warunkach pracy, można mieć gwarancję iż będzie zawsze gotowa do użytku i pracy nawet w wyjątkowo trudnych warunkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *