Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

cienkie rękawice ogrzewane
Pasje

Profesjonalna odzież myśliwska na sezon zimowy.

Sezon jesienno zimowy to dla myśliwych okres najtrudniejszy pod względem ubioru na polowania. Trzeba tutaj bardzo starannie zaopatrzyć się na długo przed początkiem sezonu, gdyż w trakcie jego trwania, odzież zimowa dla myśliwych będzie raczej dość droga. Najtrudniejsze jest jednak prawidłowe skompletowanie niezbędnego zestawu odzieży, który sprawdzi się w trudniejszych warunkach pogodowych. Tym bardziej, iż na rynku stale pojawia się dużo nowości, które z założenia mają przynieść poprawę warunków polowania, ale w rzeczywistości nie zawsze tak jest. Trzeba tutaj więc do zakupów podejść starannie i bardzo wnikliwie analizować każdy zakup jeszcze przed jego dokonaniem, aby ostatecznie w przystępnych cenach zakupić wszystko to, co będzie absolutnie niezbędne.

Nowoczesne technologie w odzieży myśliwskiej.

Tak samo jak w każdej innej branży, także i w przypadku odzieży myśliwskiej, regularnie na rynku pojawiają się nowoczesne rozwiązania, wykorzystujące najnowsze osiągnięcia technologiczne w dziadzienia odzieży. Jednym z takich rozwiązań są przykładowo nowoczesne rękawice z ogrzewaniem, których zadaniem jest nie tylko zabezpieczenie przed chłodem dłoni myśliwego, ale także dostarczenie im ciepła. Rękawice skonstruowane są w taki sposób, iż wewnątrz materiału ukryte są przewody grzejne, rozprowadzające ciepło po całej dłoni. Rękawiczki co więcej, posiadają odpowiednie gumowanie wewnętrznej części, poprawiające jakość chwytu. Są także odpowiednio dostosowane do tego, aby możliwa była praca na telefonie lub tablecie bez konieczności ich zdejmowania. Zasilane są z niewielkiego akumulatora, który możemy najzwyklej naładować. Pracują w trzech trybach:

  • Tryb zielony o temperaturze 40 stopni Celsjusza z możliwością pracy do 5 godzin
  • Tryb żółty o temperaturze 46 stopni Celsjusza z możliwością pracy do 3,5 godziny
  • Tryb czerwony o temperaturze 52 stopni Celsjusza z możliwością pracy do 2 godzin

Jest to więc jedno z tych nowoczesnych rozwiązań, które w zestawie odzieży myśliwskiej na zimę może jak najbardziej się znaleźć. Tym bardziej, iż rękawice te już od pewnego czasu zbierają pochlebne opinie użytkowników.

Pozostałe elementy odzieży.

Oczywiście poza ewentualnymi nowościami na rynku, takimi jak wspomniane wyżej rękawice grzejące, w dalszym ciągu trzeba będzie zaopatrzyć się w podstawową odzież myśliwską. Tutaj niezbędne będą przede wszystkim elementy ocieplane, czyli odpowiednie spodnie i kurtka, gdyż stanowić będą podstawę ubioru. Do zdecydowanie najlepszych należą tutaj produkcji skandynawskiej firmy Harkila. W tym przypadku Harkila, czyli ekskluzywna marka odzieży myśliwskiej, będzie dostarczać o wiele więcej ciekawych rozwiązań dla myśliwych. Tym bardziej, iż odzież dostarczana przez tego producenta, produkowana jest z myślą o bardzo trudnych warunkach zimowych panujących w Skandynawii. Jako, że nasze warunki w sezonie zimowym są zdecydowanie łagodniejsze, to odzież tego producenta, z całą pewnością sprawdzi się idealnie. Jest to co prawda odzież bardzo kosztowna, niemniej jednak wyjątkowo trwała i odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Kupując raz, w zasadzie przez najbliższe kilka, a w niektórych przypadkach nawet kilkanaście sezonów, nie będziemy musieli sobie zakupami zaprzątać głowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *