Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

odrobaczanie psów
Zwierzęta

Preparaty na odrobaczenie psów

Odrobaczenie psa to obowiązek każdego jego opiekuna, który pragnie utrzymać zwierzę w zdrowiu i bezpieczne od pasożytów. Uchronienie przed nimi naszych psów jest bowiem w zasadzie niemożliwe. Instynkt pcha psy na spacerze do obwąchiwania, oblizywania, a nierzadko zjadania odchodów innych zwierząt czy innych śmieci, które mogą zawierać patogeny. Warto więc nie tylko wiedzieć, jakie preparaty wybrać do odrobaczenia psa, ale również wykonywać tę czynność regularnie.

Jak często należy odrobaczać psa?

Odrobaczenie psa powinno się wykonywać w zależności od warunków, w jakich żyje on na co dzień. Na zaatakowanie pasożytami są zdecydowanie bardziej narażone psy mieszkające na stałe na podwórku, tropiące i myśliwskie, ale również biorące udział w wystawach, konkursach czy innych wydarzeniach, w trakcie których mogą spotkać osobniki będące nosicielami pasożytów. W przypadku takich psów odrobaczanie należy wykonywać nawet co kilka tygodni, jeśli wymaga tego sytuacja. Warto też mieć świadomość, że nawet szczenięta mogą być zarobaczone nawet w życiu płodowym, jeżeli pasożyty znajdowały się w ciele ich matki jeszcze przed kryciem bądź przedostały się wraz z jej pokarmem po narodzinach psów. Odrobaczanie można więc w przypadku szczeniąt przeprowadzać już w 3. tygodniu ich życia, podając im preparaty przeciwdziałające pasożytom dwukrotnie, w odstępie 48-godzinnym. Psy dorosłe mieszkające na stałe w domu mogą być natomiast odrobaczane co 3-6 miesięcy – kup już dziś preparat na: https://weterynaryjny.pl/preparaty-przeciwpasozytnicze-c-2_13.html

Jakie preparaty na odrobaczanie psów warto kupić?

Preparaty do odrobaczania psów dostępne są w formie pasty lub zawiesiny dla szczeniąt, które można podawać dozownikiem mechanicznym z miarką umożliwiającą dokładne odliczenie dawki. Starsze szczenięta oraz dorosłe psy najczęściej dostają natomiast tabletki, których dawka wyliczana jest stosownie do ich wagi. Zazwyczaj jest to jedna tabletka przypadająca na 10 kg masy ciała. Można również wybrać tabletki wyprodukowane dla psów ras dużych i olbrzymich, z adnotacjami na opakowaniu „+20+ lub „+30” oznaczającym lek dla zwierząt właśnie o tej wadze. Częstotliwość ich stosowania najlepiej ustalić z weterynarzem, który na stałe opiekuje się psem, znając dobrze warunki, w jakich on przebywa i niebezpieczeństwo zarażenia się pasożytami, na jakie może być narażony. Każdego rodzaju preparaty na odrobaczanie psów oferuje sklep Weterynaryjny.pl, w którym można również kupić karmy wysokiej jakości czy akcesoria niezbędne do codziennego funkcjonowania. Zapraszamy do przejrzenia naszej oferty!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *